Печера Балиджа, або Медова печера, у північній турецькій провінції Токат цього року привабила десятки тисяч туристів, які хотіли на власні очі побачити приховані тут дива – сталактити та сталагміти. Про це пише Euronews.
Печери сформовані карстовим кристалізованим вапняком протягом майже мільйонів років. За цей час печера розросталася як вертикально, так горизонтально. У геологічному плані вона активна, тобто розвивається, що приваблює вчених; багато склепінь та ям досі вивчаються.
«Печері Балиджа в Туреччині – майже 3,5 млн років, але справжній бум інтересу серед широкої публіки до неї почався нещодавно, після того, як природну пам’ятку взяли на замітку в ЮНЕСКО. 2024 року її відвідали 90 тис. людей», – йдеться у матеріалі.
Печеру виявили 1993 року, роком пізніше склали її докладний план і почали пускати туристів. Під її склепіннями – унікальний мікроклімат, температура коливається в діапазоні 17-24 градусів, а повітря багате на кисень, що корисно для людей з легеневими захворюваннями. Загальна довжина печери становить 68 м.
До слова, у турецькому місті Анталія група ентузіастів, які плавають у морі цілий рік, зустріла 2025 рік просто на пляжі Коньяалти.
В Україні тривають засади воєнного стану та загальна мобілізація. За порушення військового обліку українців можуть…
Інформації про події у Курській області наразі не є багато. Всі неофіційні дані затримуються мінімум на два-три…
В Україні для водіїв багато що змінилося, зокрема й розмір штрафів. Однак багато хто і…
Чинний президент США Джо Байден в останні дні на посаді виголосить дві великі промови. Таким…
При виборі позашляховика варто звернути увагу на прохідність, зокрема, кліренс, кути в'їзду та з'їзду, систему повного приводу.…
Якою буде пенсія 2025 року, чи буде індексація пенсій, скільки років стажу потрібно для виходу на заслужений…