Традиції різних країн сильно відрізняються одна від одної у зв’язку з цілою низкою причин, зокрема, через різні історичні події, особливості релігії.
Наприклад, те, що звично для звичайного європейця, може виявитися дикістю для жителів східних країн і навпаки. Пропонуємо ТОП-10 найнезвичайніших традицій з різних куточків Землі.
На першому місці розташувалася Мексика – там у День Мертвих (відзначається 1-2 листопада) заведено в прямому сенсі слова перемивати кістки померлим рідним. Мексиканці є нащадками індіанців майя та ацтеків, які шанували смерть і вважали початком нового етапу. Ацтеки навіть у будинках зберігали черепи.
Сучасні мексиканці перед Днем Мертвих миють кістки рідних людей, які померли кілька років тому. Перемиті кістки викладають у спеціальні ящики з дерева, а потім відносять на цвинтар. Пізніше – у святковий день, кістки загортають у серветки з вишивкою і разом із поминальними свічками та їжею викладають на вівтар. Мешканці Мексики вірять, що завдяки цьому їхні рідні душі отримають спокій, а також відчують турботу.
На другому місці опинився іспанський національний звичай під назвою енсьєрро. Якщо деякі традиції країн можуть здивувати, то забава іспанців здатна налякати. Її суть полягає в тому, що потрібно тікати від биків, які були випущені із загону, вулицями міста. Зазвичай такі прогони здійснювалися для того, щоб тварини потрапили на арену, де була запланована корида. Під час такої розваги не раз були жертви.
На третьому місці італійська традиція в новорічну ніч позбуватися старих речей, навіть меблів. Коріння такої дії сягає ще часів Стародавнього Риму.
Є кілька версій появи такої традиції:
Головне – нікого непотрібною річчю не прибити, інакше можна отримати нову проблему в новому році.
На четвертому місці знаходиться Угорщина – там з 1848 року вирішили в барах не цокатися. Така традиція з’явилася після того, як угорські революціонери були розгромлені австрійцями. Австрійці відзначали перемогу, цокаючись, а угорці після цього вирішили від цокання відмовитися.
Особливо людей у Європі можуть здивувати традиції різних країн світу, розташованих на Сході. На п’ятому місці рейтингу розташувалася традиція, поширена в мусульманських країнах, зокрема, в Об’єднаних Арабських Еміратах. Серед мусульман не прийнято вітатися чи їсти лівою рукою. Це пов’язано з тим, що в ісламі є вказівка, що для вчинення брудних справ (наприклад, підмивання або сякання) перевага віддається саме цій руці. Праву руку, згідно з ісламом, варто використовувати для того, щоб зробити “чисті” справи – поїсти, попити, одягнутися.
Шосте місце посіла Данія – там ще з XVI століття дотримуються традиції посипати корицею іменинника в день його народження, якщо у нього немає пари. Традиція виникла через те, що в XVI столітті торговці спеціями багато подорожували, тож їм було не до створення сім’ї.
Сьоме місце віддано Венесуелі. Там традиційне явище – запізнення. Люди живуть у неспішному темпі, тому не варто дивуватися, що на якийсь захід венесуельці прийдуть пізніше, ніж планувалося.
Восьме місце дісталося Німеччині. Там є ритуал полтерабенд, який проводять за кілька тижнів до того, як пара одружиться. Близькі майбутнього подружжя приходять до їхнього спільного будинку з посудом і там його б’ють. Після цього пара має разом усе прибрати. Вважається, що завдяки такому ритуалу в майбутньому подружжя буде більш злагоджено працювати.
На дев’ятому місці знаходиться Фінляндія. Фіни настільки люблять сауну, що навіть проводять там ділові зустрічі. Вважається, що в такій обстановці спілкування буде приємнішим.
Десяте місце посіла Франція. У цій країні в День святої Катерини (відзначається 25 листопада), яку вважають покровителькою жінок без пари, дівчат у віці понад 25 років можна побачити в жовто-зелених чи зелено-жовтих капелюхах, які символізують віру і мудрість.
Ось такі є традиції країн світу – деякі з них можуть налякати, деякі – навіть насмішити. Найголовніше, що вони є своєрідною “родзинкою” кожного народу, яку варто берегти.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…