Для багатьох людей подорож із дітьми часто є справжнім нічним кошмаром, причому йдеться як про своїх власних малюків, так і попутників.
Проте опитані виданням Condé Nast Traveler досвідчені батьки-мандрівники впевнені, що поїздка на відпочинок із дітьми може бути комфортною, якщо їх до цього правильно підготувати.
Ось кілька золотих порад для тих, хто збирається у відпустку з дітьми:
1. Подорожуйте рано і часто. Керуючий директор консалтингової фірми CornerSun Destination Marketing з Нью-Йорка Девід ДіГрегоріо і його дружина часто подорожували до того, як завести дітей. Після появи на світ першої доньки Самари вони не захотіли відмовитися від свого хобі, тож малятку довелося “пристосовуватися до нашого способу життя так само, як нам доведеться пристосовуватися до її способу життя”. Уперше дівчинка подорожувала у віці всього 10 тижнів, і саме завдяки цьому, впевнений Девід, вона швидко звикла до дороги.
“На той час, як їй виповнився рік, вона вже була надзвичайно адаптивною і легко потрапляла в нові ситуації без скарг… Це було ідеальне тренування для маленької мандрівниці, якою вона стала”, – ділиться досвідом чоловік.
Зараз дівчинці 11 років і вона вже побувала в десятках країн. ДіГрегоріо вважає, що ранній початок допоміг йому навчити свою доньку бути неупередженішою та гнучкішою, а також дуже підвищив її впевненість у собі: “Самара розуміє в основі те, чого не розуміє багато американців, подорожуючи за кордоном, – що вона іноземка і має пристосовуватися, а не навпаки”.
2. Подорожуйте без зайвих речей і купуйте за кордоном найнеобхідніше. Немає нічого гіршого, ніж намагатися одночасно вгледіти в поїздці за дітьми та купою речей.
3. Залучайте дітей до дослідження і планування. Батькам, які вічно поспішають, легко “тягати дітей за собою, не втаємничуючи їх у те, що насправді відбувається”, – каже журналістка Кетрін Ромейн, яка живе на Балі та яка, навпаки, впевнена: що більше діти знають, то краще вони поводяться.
“Говоріть із дітьми про майбутню подорож, навіть якщо ви думаєте, що вони занадто малі, щоб зрозуміти. Розкажіть їм, як це – бути в літаку, які звуки вони почують, що вони побачать і що ви робитимете – наприклад, “ми спатимемо в літаку двічі, але в перервах гратимемо і їстимемо тричі”, – радить вона.
Зі свого боку викладачка малювання зі штату Нью-Джерсі Мерилін Лобос закликає свою 8-річну доньку Луну дивитися на карти разом із нею, допомагати складати списки справ на випадок дощу тощо.
Залучення дітей до процесу планування особливо важливе для підлітків, пояснює співробітник дипломатичної служби з Вашингтона Кріс Бергауст, у якого четверо дітей: “Ваші підлітки оцінять можливість висловитися, будуть більш залучені до процесу і будуть менш схильні бурчати”.
4. Розгляньте комбіновану поїздку. Співзасновник лондонської туристичної агенції класу люкс Black Tomato Том Марчант нещодавно взяв своїх двох доньок, 6-річну Мінні та 3,5-річну Коко, в їхню першу поїздку до кількох пунктів призначення. Хоча Ісландія і Марокко можуть здатися дивним поєднанням, Марчант знайшов це і захопливим, і корисним – як спосіб показати своїм дочкам “дві абсолютно різні культури, спосіб життя, середовище і топографію в одній поїздці, водночас дотримуючись правильного балансу пригод і відпочинку”.
5. Беріть у дорогу навчальні ігри. Це можуть бути як планшети для малювання, так і гаджети, на які перед поїздкою можна завантажити відео або ігри для перегляду офлайн. Таким чином дітей можна буде зайняти чимось під час тривалого очікування або відволікти від неприємних переживань.
6. Скористайтеся VIP-обслуговуванням. У деяких аеропортах це можуть бути криті ігрові майданчики, в інших – окремі лінії безпеки та стійки реєстрації для сімей.
При цьому ДіГрегоріо рекомендує бронювати денні номери в готелі або залі очікування аеропорту для тривалих зупинок, а також замовляти прямий трансфер до готелю.
7. Завжди майте їжу під рукою. Закуски в літаку – це само собою зрозуміле, але годувати дітей – це робота 24/7. “Діти прокидаються і чекають сніданку, тож будьте готові”, – каже засновник і генеральний директор маркетингової фірми CampStories з Колорадо і батько трьох хлопчиків Кемпбелл Леві. “У багатьох готелях є великі холодильники, які можна поставити в номер – зателефонуйте заздалегідь і попросіть про це”, – радить він, зазначаючи, що також можна попросити, щоб у них були прості інгредієнти, наприклад, молоко.
8. Заплануйте день відпочинку, щоб розслабитися. “Якою б мандрівка не була стомлюючою для дорослих, зміна часових поясів може виявитися особливо дезорієнтуючою для найменших”, – каже Марчант. Його найкраща стратегія боротьби з джетлагом – виділити один або два додаткові дні на адаптацію до нового часового поясу.
9. Не плануйте тривалі поїздки на машині на кінець дня. Під вечір діти зазвичай втомлюються і тому їм набагато складніше витримати дорогу без скарг, попереджають експерти.
10. Залишайте час для ігор. Також важливо знаходити можливості для спілкування ваших дітей з іншими дітьми, чи то місцевий ігровий майданчик, чи то басейн на курорті. Подорожі з друзями, у яких є діти того ж віку або старші, також можуть допомогти.
11. Відвідуйте наукові музеї. “Вони інтерактивні, підходять для найрізноманітніших вікових груп і мають додатковий бонус у вигляді навчання”, – радить Бергауст.
12. Грайте в “Давайте укладемо угоду”. Знайти компроміс між учасниками поїздки – завжди дуже важливо, і діти не є винятком. Тому якщо ви ходите вмовити дітей поїхати на якусь екскурсію, яка здається їм не дуже цікавою, можна пообіцяти їм щось натомість, наприклад, провести весь день у басейні.
13. Найміть няню. Хоч би як гарно проходила відпустка з дітьми, батькам теж потрібен час сам на сам. ДіГрегоріо, чиїм дітям зараз 11 і 4 роки, нещодавно почав користуватися послугами нянь під час подорожей (про цю послугу можна дізнатися через готель або в друзів), щоб влаштувати собі побачення з дружиною на один-два вечори під час поїздки.
“Зазвичай няня приходить, щойно наша молодша донька засинає, і просто сидить у номері готелю, поки ми не повернемося. Це дає нам шанс насправді зануритися в нічне життя і, можливо, відвідати ресторан, у який ми зазвичай не водимо дітей”, – каже він.
14. Просто розслабтеся. Виконавча директорка туроператора класу люкс Micato India з Делі Лізи Алам Шах каже, що більшість подорожей не обходиться без форс-мажорів, і хвилювання батьків легко передається дітям: “Тож заспокойтесь, тому що ваша маленька дитина віддзеркалюватиме вашу погану енергію і продовжить робити це, коли стане дорослою. Якщо ви не можете зберігати спокій, принаймні поводьтеся спокійно”.
15. Завжди будьте готові до гнучкості. Поїздка з дітьми завжди може піти не за планом, і до цього треба бути готовим, також маючи запасний план.
Сумки – це не тільки практичний аксесуар, але й важлива частина образу, яка може кардинально…
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України, генерал-майор Михайло Драпатий, прокоментував ситуацію, що склалася навколо 155-ї…
Володимир Кудрицький, колишній керівник НЕК "Укренерго", отримував на своїй посаді заробітну плату в сотні тисяч…
Студія Amazon випустить документальний фільм про дружину обраного американського президента Дональда Трампа, колишню і майбутню першу леді США…
Заступник голови Державної думи країни-агресора Росії Борис Чернишов заявив, що в нотатках Володимира Жиріновського знайшов…
Священник ПЦУ Ярослав Ясенець заявив, що молитва святому Іоанну Воїну допоможе ТЦК у кращому пошуку…