Вчені створили мінісканер для діагностики артриту та діабету

Вчені розробили новий мініатюрний сканер, який допоможе у діагностуванні артриту та діабету.

Як пише Sky News, крихітний сканер може зробити революцію у медичних оглядах. За словами групи дослідників з Великобританії, пристрій використовує лазерне світло замість шкідливих рентгенівських променів, щоб дозволити побачити під шкірою все у безпрецедентно дрібних деталях.

Зокрема пристрій, розроблений вченими з Університетського коледжу Лондона (UCL), особливо ефективний для візуалізації кровоносних судин. Це робить його принципово новим інструментом для діагностики та лікування таких захворювань, як артрит, діабет та деякі види онкології.

“Він використовує метод, який називається фотоакустичною томографією (PAT), який використовує лазерне світло та ультразвукові хвилі. Він запускає їх у певні тканини, щоб зібрати тривимірне зображення біології людини в режимі реального часу. Цей метод був вперше застосований понад 20 років тому, але попереднім версіям потрібно кілька секунд або хвилин для запису зображення. Команда з UCL скоротила цей час до секунди”, – пише видання.

Вчені сподіваються, що їхній прорив призведе до створення ручного сканера для повсякденного використання у клініках. Це дозволить уникнути застосування шкідливих рентгенівських променів або багатомільйонних інструментів візуалізації, таких як МРТ.

За словами фізика-медика з UCL, професора Пола Бірда, таке технічне досягнення вперше робить систему придатною для клінічного використання, дозволяючи вивчати аспекти біології та хвороб людини, які медики раніше просто не могли побачити.

Швидкість, з якою сканер може робити знімки, дозволяє пристрою бачити в реальному часі такі процеси, як кровотік.

“Ця швидкість дозволяє уникнути розмиття, спричиненого рухом, надаючи високодеталізовані зображення такої якості, яку не може забезпечити жоден інший сканер. Це також означає, що замість витрачати п’ять хвилин або більше зображення можна отримувати в реальному часі, що дозволяє візуалізувати динамічні фізіологічні події”, – сказав Бірд.

За словами вчених, випробування сканера на пацієнтах, які страждають на діабет, дало нові відомості про низький приплив крові до ніг, який важко піддається лікуванню у таких хворих.

“Досі ми не могли точно визначити, що саме викликає пошкодження ніг, або зрозуміти, як воно розвивається”, – сказав доцент кафедри медичної візуалізації в UCL Ендрю Пламб.

Команда UCL каже, що необхідно більше досліджень з більшою групою пацієнтів, щоб продемонструвати потенціал технології, перш ніж вона буде готова до розробки для повсякденного використання у клініках.

Романчук Микола

Recent Posts

Водіям видадуть спеціальні картки: тепер за кермо сядуть не всі

В Україні почнуть діяти нові правила для водіїв великогабаритного транспорту, які передбачають обов'язкове отримання кваліфікаційної…

8 хв. ago

ISW: Це рішення похитне стабільність режиму Путіна

Збільшення Росією видатків на оборону на 25% - до 13,5 трлн. рублів (145 млрд доларів)…

23 хв. ago

Стало відомо, які штрафи загрожують тим, хто немає військового квитка

Військовий квиток визначає належність особи до виконання військового обов’язку Від 18 травня всі чоловіки повинні…

38 хв. ago

Запорізька АЕС на межі аварії через російську атаку на підстанцію

Російські війська здійснили чергову атаку на магістральну підстанцію. Внаслідок цього була знеструмлена одна з ліній…

42 хв. ago

Мільйони українських дітей можуть залишитися без лікування вже з 1 жовтня

З 1 жовтня в Україні розпочнеться справжній медичний колапс. Національна служба здоров'я України (НСЗУ) припиняє…

47 хв. ago

Підкорити Еверест стане важче — гора продовжує рости

Гора Еверест стає вищою з кожним роком. Недавні дослідження показують, що Еверест росте зі швидкістю приблизно…

49 хв. ago