Новини технологій

У Міноборони розповіли про цифровізацію стандартів НАТО

Міноборони презентувало інноваційні рішення щодо цифровізації стандартів НАТО.

У Міністерстві оборони України повідомляють, що Центр інновацій міністерства взяв участь в міжнародній конференції НАТО TIDE Sprint 2024 у Дрездені, на якій обговорювались питання розвитку військових ІТ-систем НАТО та країн-партнерів.

Основною темою конференції була зміна підходів до ведення війни. На TIDE Sprint 2024 обговорювались пріоритетні завдання країн у цьому напрямку до 2030 року, зокрема проведення взаємосумісних спільних операцій та переведення бойових ІТ-систем у хмарне сховище, доцільність яких вже перевірили українські військові розробники в умовах війни.

Розробниця системи DELTA, майор Єлизавета Бойко повідомила, що в Центрі інновацій створюються сучасні ІТ-продукти, які дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати ефективність українських військових і дистанційно керувати операціями.

Сьогодні українські війська використовують всі можливі технології для отримання переваги над ворогом, а ми в Центрі інновацій створюємо сучасні ІТ-продукти. Саме вони дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати координацію та ефективність наших сил, а головне – керувати операціями дистанційно, з меншим ризиком для людини. Інновації – це в тому числі, про вирішення існуючих проблем новими інструментами, – розповіла майор Єлизавета Бойко.

У Міноборони розповіли, що делегація Центру інновацій продемонструвала, як за допомогою хмарних обчислень та обробки великих даних цифровізовувати вже існуючі стандарти НАТО. Окрему увагу було приділено процесам покращення кібербезпеки, інтеграції дронів до системи DELTA та інших систем, що відбувається завдяки співпраці з Мінцифрою, партнерами з ГО «Аеророзвідка» та компанією Cossack Labs.

Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила, що міністерство постійно працює над розширенням функціоналу системи DELTA, запровадженням інструментів на основі ШІ. Заступниця міністра підкреслила, що світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою.

DELTA пришвидшує ухвалення рішень і дає перевагу над ворогом на полі бою. Ми постійно працюємо над розширенням її функціоналу, запровадженням інструментів на базі штучного інтелекту. Світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою. Використання роботів на передовій – окремий феномен. Дякую команді Центру інновацій за лідерство у галузі, – розповіла Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, яка побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу, відображає на цифровій мапі морську, повітряну та морську обстановку і надає можливість обміну інформацією із союзниками.

Деревянко Гелена

Recent Posts

Актуальні аксесуари для зимового гардеробу: Що обрати цього сезону

Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…

24 секунди ago

В Україні змінюють “заморожені” тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…

12 хв. ago

Чому вибухнули трансформатори під Києвом і що буде далі

На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…

21 хв. ago

Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала

Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…

28 хв. ago

Ілон Маск оновив рекорд статків: майже $350 мільярдів після виборів у США

Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…

37 хв. ago

Усі відстрочки будуть анульовані: у Кабміні ухвалили жорстке рішення – названо терміни

Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…

45 хв. ago