Новини технологій

У Міноборони розповіли про цифровізацію стандартів НАТО

Міноборони презентувало інноваційні рішення щодо цифровізації стандартів НАТО.

У Міністерстві оборони України повідомляють, що Центр інновацій міністерства взяв участь в міжнародній конференції НАТО TIDE Sprint 2024 у Дрездені, на якій обговорювались питання розвитку військових ІТ-систем НАТО та країн-партнерів.

Основною темою конференції була зміна підходів до ведення війни. На TIDE Sprint 2024 обговорювались пріоритетні завдання країн у цьому напрямку до 2030 року, зокрема проведення взаємосумісних спільних операцій та переведення бойових ІТ-систем у хмарне сховище, доцільність яких вже перевірили українські військові розробники в умовах війни.

Розробниця системи DELTA, майор Єлизавета Бойко повідомила, що в Центрі інновацій створюються сучасні ІТ-продукти, які дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати ефективність українських військових і дистанційно керувати операціями.

Сьогодні українські війська використовують всі можливі технології для отримання переваги над ворогом, а ми в Центрі інновацій створюємо сучасні ІТ-продукти. Саме вони дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати координацію та ефективність наших сил, а головне – керувати операціями дистанційно, з меншим ризиком для людини. Інновації – це в тому числі, про вирішення існуючих проблем новими інструментами, – розповіла майор Єлизавета Бойко.

У Міноборони розповіли, що делегація Центру інновацій продемонструвала, як за допомогою хмарних обчислень та обробки великих даних цифровізовувати вже існуючі стандарти НАТО. Окрему увагу було приділено процесам покращення кібербезпеки, інтеграції дронів до системи DELTA та інших систем, що відбувається завдяки співпраці з Мінцифрою, партнерами з ГО «Аеророзвідка» та компанією Cossack Labs.

Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила, що міністерство постійно працює над розширенням функціоналу системи DELTA, запровадженням інструментів на основі ШІ. Заступниця міністра підкреслила, що світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою.

DELTA пришвидшує ухвалення рішень і дає перевагу над ворогом на полі бою. Ми постійно працюємо над розширенням її функціоналу, запровадженням інструментів на базі штучного інтелекту. Світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою. Використання роботів на передовій – окремий феномен. Дякую команді Центру інновацій за лідерство у галузі, – розповіла Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, яка побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу, відображає на цифровій мапі морську, повітряну та морську обстановку і надає можливість обміну інформацією із союзниками.

Деревянко Гелена

Recent Posts

Скоро буде оприлюднено компромат на Трампа та його зв’язки з РФ: що відомо

У Службі зовнішньої розвідки Російської Федерації стверджують, що британські та французькі спецслужби активно розробляють нібито…

3 хв. ago

Знайдуть усіх, хто хоч раз «засвітився»: Відомо, які дані призовників внесли в електронний реєстр

В електронний Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів внесли персональні дані громадян. Це дозволить…

12 хв. ago

Насірова арештували після скандалу з мобілізацією

У четвер, 24 квітня, суд частково підтримав вимогу прокурора САП і змінив запобіжний захід для…

18 хв. ago

Обстріл Києва не переконав Трампа у намірах Путіна: що заявив президент США

Президент США Дональд Трамп наполягає, що Україна і Росія “хочуть миру” після того, як Росія…

21 хв. ago

Пощади не буде нікому: влада вирішила у 50 разів підвищити відразу 19 видів штрафів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало законопроєкт, який передбачає суттєве підвищення низки штрафів…

29 хв. ago

Лікарі попередили про зіркову дієту, яка руйнує шанси на материнство

Відомий британський хірург Каран Раджан закликав жінок задуматись про небезпеку одного з найпопулярніших дієтичних трендів…

38 хв. ago