Міноборони презентувало інноваційні рішення щодо цифровізації стандартів НАТО.
У Міністерстві оборони України повідомляють, що Центр інновацій міністерства взяв участь в міжнародній конференції НАТО TIDE Sprint 2024 у Дрездені, на якій обговорювались питання розвитку військових ІТ-систем НАТО та країн-партнерів.
Основною темою конференції була зміна підходів до ведення війни. На TIDE Sprint 2024 обговорювались пріоритетні завдання країн у цьому напрямку до 2030 року, зокрема проведення взаємосумісних спільних операцій та переведення бойових ІТ-систем у хмарне сховище, доцільність яких вже перевірили українські військові розробники в умовах війни.
Розробниця системи DELTA, майор Єлизавета Бойко повідомила, що в Центрі інновацій створюються сучасні ІТ-продукти, які дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати ефективність українських військових і дистанційно керувати операціями.
Сьогодні українські війська використовують всі можливі технології для отримання переваги над ворогом, а ми в Центрі інновацій створюємо сучасні ІТ-продукти. Саме вони дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати координацію та ефективність наших сил, а головне – керувати операціями дистанційно, з меншим ризиком для людини. Інновації – це в тому числі, про вирішення існуючих проблем новими інструментами, – розповіла майор Єлизавета Бойко.
У Міноборони розповіли, що делегація Центру інновацій продемонструвала, як за допомогою хмарних обчислень та обробки великих даних цифровізовувати вже існуючі стандарти НАТО. Окрему увагу було приділено процесам покращення кібербезпеки, інтеграції дронів до системи DELTA та інших систем, що відбувається завдяки співпраці з Мінцифрою, партнерами з ГО «Аеророзвідка» та компанією Cossack Labs.
Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила, що міністерство постійно працює над розширенням функціоналу системи DELTA, запровадженням інструментів на основі ШІ. Заступниця міністра підкреслила, що світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою.
DELTA пришвидшує ухвалення рішень і дає перевагу над ворогом на полі бою. Ми постійно працюємо над розширенням її функціоналу, запровадженням інструментів на базі штучного інтелекту. Світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою. Використання роботів на передовій – окремий феномен. Дякую команді Центру інновацій за лідерство у галузі, – розповіла Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, яка побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу, відображає на цифровій мапі морську, повітряну та морську обстановку і надає можливість обміну інформацією із союзниками.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…