Дослідники створили новий тип батарей, що працюють на основі радіовуглецю. Вони можуть забезпечити довготривале живлення для різних пристроїв без необхідності підзарядки.
Ядерні батареї використовують енергію радіоактивного розпаду, зокрема бета-випромінювання, а новий акумулятор базується на ізотопі вуглецю-14, який випромінює лише безпечні бета-частинки. Про це пише 24 Канал із посиланням на науковий журнал.
Завдяки цьому батарея може працювати тисячоліттями.
Дослідники також покращили ефективність перетворення енергії, використовуючи технології, застосовувані в сонячних батареях. Крім того, вони розмістили радіовуглець на обох електродах, що дозволило збільшити кількість бета-променів і зменшити втрати енергії.
Літій-іонні акумулятори потребують частого заряджання та мають обмежений термін служби, а їх виробництво шкодить довкіллю. Ядерні батареї можуть вирішити цю проблему, особливо у сферах, де потрібне довготривале живлення.
Найперспективніші сфери застосування:
Однак поки що технологія потребує вдосконалення для підвищення ефективності перетворення енергії.
Колишній морський піхотинець США, якого вважали мертвим протягом 28 хвилин після удару блискавки, розповів, що він бачив, коли…
Мережу облетіла паніка: мовляв, тепер будь-який переказ на картку — навіть гривня — вважається доходом…
Національний банк України влаштував справжній фінансовий перфоманс. 8 квітня НБУ офіційно стартував продаж нової пам’ятної…
В Україні переглядають, кого можна бронювати від служби, а кого — вже ні. Кабмін схвалив…
Для українців, чиє житло було зруйноване в результаті бойових дій, можуть скасувати необхідність оплати комунальних…
Хакери з групи "DonRoad Team" пообіцяли атакувати всі сайти Ілона Маска протягом квітня. Вони вже…