Дослідники створили новий тип батарей, що працюють на основі радіовуглецю. Вони можуть забезпечити довготривале живлення для різних пристроїв без необхідності підзарядки.
Ядерні батареї використовують енергію радіоактивного розпаду, зокрема бета-випромінювання, а новий акумулятор базується на ізотопі вуглецю-14, який випромінює лише безпечні бета-частинки. Про це пише 24 Канал із посиланням на науковий журнал.
Завдяки цьому батарея може працювати тисячоліттями.
Дослідники також покращили ефективність перетворення енергії, використовуючи технології, застосовувані в сонячних батареях. Крім того, вони розмістили радіовуглець на обох електродах, що дозволило збільшити кількість бета-променів і зменшити втрати енергії.
Літій-іонні акумулятори потребують частого заряджання та мають обмежений термін служби, а їх виробництво шкодить довкіллю. Ядерні батареї можуть вирішити цю проблему, особливо у сферах, де потрібне довготривале живлення.
Найперспективніші сфери застосування:
Однак поки що технологія потребує вдосконалення для підвищення ефективності перетворення енергії.
Неправильне паркування, поширене порушення правил дорожнього руху в Україні, яке зазвичай тягне за собою грошовий…
Американці починають економити, скорочуючи витрати на ресторани, готелі та інші послуги, водночас збільшуючи свої заощадження…
Право на пенсію в Україні тепер безпосередньо пов'язане із накопиченим страховим стажем, при цьому вік…
За порушення правил військового обліку військовозобов'язаний громадянин може бути оголошений у розшук. Як проводиться процедура…
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 31 березня, подав декларацію про доходи за 2024 рік. У…
Харків на порозі гучного скандалу — проблеми можуть виникнути через ймовірний видобуток газу поблизу міста. …