У Китаї вчені створили шестиногого робота-собаку, який в умовах екстремального холоду носить важкі вантажі – випробування, що пройшли в Антарктиді, підтвердили адаптацію унікальної машини до температури до -40°C.
За даними Interesting Engineering, на оприлюднених розробниками кадрах видно, як робот переміщає на спині пакет, пересуваючись територією китайської полярної дослідницької станції.
Зазначається, що робот виглядає як адаптація моделі, розробленої Lenovo, і витримує температуру до – 40 градусів за Цельсієм. Сприяють такій витривалості спеціальні черевики, в які взувають унікальну машину.
За словами вчених, черевики мають відмінні антиковзкі характеристики й мінімізують пошкодження крижаної поверхні, знижуючи тиск на лід.
“Випробування, проведені на китайській станції “Чжуншань” в Антарктиді, показали, що шестиногий робот-собака може ходити й переносити предмети по слизьких, холодних крижаних поверхнях”, – сказано в публікації.
Як наголошується, він здатний переносити вантажі вагою від 70 до 100 кг.
За словами директора Шанхайського відділення Дослідницького інституту Lenovo Мао Шіцзе, “взуттєвий” матеріал витримує екстремально низьку температуру та мінімізує тиск при зіткненні “собаки” з крижаною поверхнею. В результаті, “тварина” не послизається, а пошкодження льоду практично виключено.
“Це дозволяє роботу ходити по льоду так, якби це була рівна поверхня”, – пояснив Мао Шіцзе.
Акцентується, що при моторошному холоді, завдяки теплоізоляційному обладнанню та спеціалізованим акумуляторам, робот здатен безперервно працювати чотири години. Щобільше, “собака” може виконувати й важливіші завдання, наприклад, переносити детектори крижаних тріщин виявлення прихованих небезпек.
“Безпека є пріоритетом, оскільки тріщини в льоду часто невидимі”, – пише видання.
У перспективі – інтеграція “собаки” з дронами та підводними роботами для виконання спільних операцій з відбору проб під водою, модифікація для контролю обладнання, виявлення його ламання, іржі, витоку олії.
Розробники також досліджують потенціал ноу-хау щодо допомоги літнім людям – можливо, “собаки в черевиках” скрасять самотність пенсіонерів і нададуть їм усіляку допомогу за допомогою передових технологій ШІ.
“Згідно GT, висока вантажопідйомність та стабільність рухів робота роблять його універсальним для різних завдань у науці, промисловості та повсякденному житті”, – наголошують автори.
Роботи-собаки китайського виробництва знаходять застосування на електростанціях, військовій логістиці. Як повідомляє South China Morning Post, подібні машини вже застосовувалися в різних ситуаціях, наприклад, у ході високогірних логістичних операціях, де транспортували запаси, і під час спільних навчань Народно-визвольної армії Китаю з військовими Камбоджі.
Масштабний землетрус, передбачений турецькими сейсмологами, торкнеться всього регіону Мармурового моря. Про це заявив член Ради вчених…
Максимальна пенсія (довічне грошове утримання) судді складає 390 тис. грн. І це при тому, що більшість українських…
Війна вимагає ресурсу — людського, морального, економічного. Сьогодні у фокусі — тренери дитячих спортивних команд. Вони навчають…
Закон про підвищення акцизів передбачає різке збільшення ставок саме у 2025 році. Крім того, він…
Найпопулярнішим автомобілем в Європі у березні 2025 року став хетчбек Peugeot 208. Як повідомляє JATO Dynamics, європейські продажі…
Католицька церква готується до похоронів Папи Римського Франциска, однак, на відміну від попередніх понтифіків, витрати…