Покарання за “торренти”: дивний вірус атакував понад 600 000 осіб, відключаючи ПК

Південнокорейська телекомунікаційна компанія KT Corporation атакувала своїх клієнтів шкідливим ПЗ через те, що вони користувалися торрент-сервісами. Подробиці повідомило медіа Tom’s Hardware.

Медіа JTBC нещодавно виявило під час розслідування, що KT Corporation, один із найбільших телекомунікаційних провайдерів у Південній Кореї, навмисно заразив понад 600 000 користувачів шкідливим ПЗ через використання ними торрентів. Усе почалося в травні 2020 року, коли корейський постачальник хмарних послуг Webhard отримав безліч скарг від користувачів. Компанія виявила, що її програма Grid, заснована на одноранговому обміні файлами BitTorrent, була скомпрометована. Представник Webhard повідомив про те, що компанію, найімовірніше, атакували хакери.

Під час подальшого розслідування компанія зазначила, що у всіх постраждалих користувачів інтернет-провайдером був KT Corporation. З’ясувалося, що проблеми були тільки у його клієнтів. Шкідлива програма на комп’ютерах користувачів створювала дивні папки або робила файли невидимими. Вона повністю відключала програму Webhard, у деяких випадках через це відключалися ПК.

Webhard звернулася в поліцію. Слідчі виявили, що атака йшла з центру обробки даних KT, розташованого на південь від Сеула. Влада заявила, що KT, можливо, порушив закони Південної Кореї, зокрема Закон про захист таємниці зв’язку і Закон про інформаційні та комунікаційні мережі. Тринадцятьом співробітникам провайдера і кільком субпідрядникам висунули звинувачення, але розслідування триває донині.

KT заявила, що безпосередньо встановила спеціальне ПЗ своїм клієнтам, які використовували програму Grid Service від Webhard, оскільки вона нібито завдавала шкоди, і у провайдера не було іншого вибору, окрім як контролювати її. Однак головною проблемою тут було не використання Webhard протоколу BitTorrent, а встановлення шкідливого ПЗ на комп’ютери клієнтів без їхньої згоди.

Webhard і KT раніше сварилися через використання Grid Service. Річ у тім, що величезна кількість користувачів цієї програми створювали навантаження на мережу KT. Щоб врегулювати проблему, компанії звернулися до суду, який виніс рішення на користь КТ. У рішенні йшлося про те, що Webhard не платив KT за використання мережі і не пояснював своїм користувачам докладно, як працює сервіс. Таким чином, у KT вирішили, що було б розумним заблокувати мережевий трафік Webhard. Але замість того, щоб блокувати IP-адреси, KT заразив користувачів ПО Grid шкідником. На жаль, більшість із постраждалих були приватними особами, а не підприємствами або корпораціями, і вони поняття не мали, що відбувається.

KT, найімовірніше, просто хотіла перешкодити клієнтам постійно використовувати файлообмінний сервіс Webhard BitTorrent. Але якими б не були наміри KT, цей крок призвів до зникнення файлів і пошкодження комп’ютерів користувачів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

11 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

13 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

15 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

22 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

25 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

27 хв. ago