У південнокорейському Інституті фундаментальних наук колектив вчених на чолі з Родні Руоффом розробив інноваційну методику синтезу алмазів за умов нормального тиску та температури 1025 °C.
Це досягнення зводить до нуля також необхідність у «зародках», тобто невеликих частинках алмазу, на яких нарощується штучний камінь, і спрощує виробництво лабораторно вирощених алмазів, роблячи його ефективнішим і доступнішим.
Природні алмази формуються на глибинах 150-250 км в екстремальних умовах, де температура досягає 900-1400 ° C градусів за Цельсієм, а тиск дуже високий.
Зараз для створення алмазів у лабораторіях користуються двома методами: HPHT (метод високих тиску та температури) та CVD (метод хімічного осадження).
Метод HPHT (високий тиск та температура) імітує природні умови утворення алмазів, використовуючи прес та високу температуру. Методом CVD (хімічне осадження) алмази вирощуються із газової суміші, створюючи шар вуглецю на «зародку» алмазу.
При новому методі вирощування алмазів рідкий метал (галій, залізо, нікель та кремній) нагрівається у тиглі до температури близько 1025 °C. Тигель забезпечує рівномірний розподіл тепла та підтримує потрібні умови для каталітичної активації метану. Утворення алмазів у цій камері починається лише через чверть години.
Відкриття віщує нову епоху у синтезі алмазів, хоча в технології і є обмеження.
Депутат Верховної Ради України Ніна Южаніна, яка представляє партію "Європейська солідарність", розглянула можливість розширення роботи…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів, повідомляє Стіна.…
Іспанська газета Mundo назвала американського підприємця Ілона Маска людиною року, яка відбиває «цезаризм» XXI століття. Відповідний матеріал…
На цю мить в Україні активно обговорюються питання податкової політики та можливі зміни у 2025 році. У…
Готовність західноєвропейських країн підтримувати Україну до повної перемоги значно знизилася, свідчить грудневе опитування YouGov, проведене…
В Україні планується реформування ТЦК, щоб покращити мобілізаційні процеси та ефективність координації з комплектування військовозобов’язаних.…