Учені з’ясували, як впливає на мозок написання тексту від руки і набір на клавіатурі

Команда вчених Норвезького університету науки і технологій під час дослідження з’ясувала, що під час письма від руки моделі взаємодії мозку набагато складніші, ніж під час набору тексту на клавіатурі, пишуть fakty

– Відомо, що такий зв’язок мозку має вирішальне значення для формування пам’яті та кодування нової інформації, а отже, корисний для навчання, – зазначила авторка дослідження професорка Одрі ван дер Меєр.

Як проходило дослідження

Повідомляється, що дослідники зібрали дані ЕЕГ у 36 студентів університету, яким неодноразово пропонувалося написати або надрукувати слово, що з’явилося на екрані. Під час письма вони використовували цифрову ручку і писали курсивом прямо на сенсорному екрані. Під час набору тексту вони натискали клавіші на клавіатурі одним пальцем.

У цьому випадку йдеться про ЕЕГ високої щільності, які вимірювали електричну активність мозку за допомогою 256 невеликих датчиків, вшитих у сітку і розміщених над головою.

З’ясувалося, що взаємодія різних ділянок мозку збільшувалася, коли учасники писали від руки, але не коли друкували.

Рух на пам’ять

Зазначається, що, хоча учасники використовували цифрові ручки для письма від руки, результати будуть такими самими, як і під час використання справжньої ручки та паперу.

Науковці зазначили, що саме рух пальців, який виконується під час формування літер, сприяє зв’язкам мозку. Навпаки, простий рух, що полягає в багаторазовому ударі по клавіші тим самим пальцем, менше стимулює мозок.

– Це також пояснює, чому дітям, які навчилися писати і читати на планшеті, може бути важко розрізняти літери, які є дзеркальним відображенням одна одної, наприклад, b і d. Вони буквально не відчули своїм тілом, як це – писати ці літери, – сказала ван дер Меєр.

Баланс ручки і клавіатури

Учені стверджують, що отримані результати демонструють необхідність дати учням можливість користуватися ручками, а не змушувати їх друкувати під час уроку.

За словами ван дер Меєр, є деякі свідчення того, що студенти краще вчаться і краще запам’ятовують, роблячи рукописні конспекти лекцій, тоді як використання комп’ютера з клавіатурою може бути більш практичним під час написання довгого тексту або есе.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

5 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

5 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

5 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

5 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

6 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

6 години ago