OpenAI знову планує створення гуманоїдного робота, хоча у 2021 році згорнула цю ідею

OpenAI, ймовірно, є найбільшим світовим розробником штучного інтелекту. Зрозуміло, що вона не лише створює саму технологію, а й намагається придумати для неї найкраще застосування. Однією з найбільш логічних пропозицій, звісно ж, є роботи. У минулому компанія вже досліджувала це питання, але у 2024 році зупинила будь-які напрацювання.

Роботи знову в полі зору OpenAI

Як тепер пишуть ЗМІ, двоє осіб, “безпосередньо знайомих” із планами компанії, розповіли в анонімному інтерв’ю виданню The Information, що OpenAI вже деякий час знову крутиться в цій сфері, але наразі, судячи з усього, обмежується лише фінансовою підтримкою роботобудівних компаній. Зокрема, інвестиції спрямували до Figure та 1X. Крім того, фінансування отримала фірма “загального призначення” Physical Intelligence, що спеціалізується на штучному інтелекті.

У 2021 році OpenAI відмовилася від таких амбіцій, тихо закривши свій підрозділ робототехніки. Як тоді писали ЗМІ, фактично це сталося ще у жовтні 2020 року, але перше повідомлення надійшло значно пізніше, у липні. При чому дізналися ми про це не з офіційних заяв, а з подкасту, в якому взяв участь співзасновник компанії Войцех Заремба.

OpenAI тоді зупинилася на етапі створення роборуки з п’ятьма пальцями, яка б могла складати кубик Рубіка. Але, як згодом сказав прессекретар компанії, “через швидкий розвиток штучного інтелекту та його можливостей ми виявили, що інші підходи, такі як навчання з підкріпленням із зворотним зв’язком людини, призводять до швидшого прогресу в наших дослідженнях навчання з підкріпленням”. Із такого заплутаного формулювання можна зрозуміти, що керівництво вирішило, що розробка моделей ШІ є набагато перспективнішою.

Звісно, за останні три роки відбулося чимало подій: прориви як в апаратному забезпеченні, так і в системах штучного інтелекту, що його підтримують. Тому дійсно є сенс спробувати ще раз. Але якщо компанія серйозно налаштована вийти на цей ринок особисто, а не просто підтримувати партнерські фірми, то їй доведеться зробити кілька дорогих придбань стартапів, відродити підрозділ робототехніки в себе і загалом багато чого наздогнати в і без того конкурентній сфері.

Романчук Микола

Recent Posts

Українцям затягнуть паски: Швеція скорочує допомогу – про що доведеться забути

У 2025 році життя українців у Швеції, які перебувають під тимчасовим захистом, ускладнилося. Країна продовжує…

5 хв. ago

Білл Гейтс роздасть майже все своє багатство бідним і хворим

Колись найбагатша людина у світі та засновник Microsoft Білл Гейтс пообіцяв роздати "практично все" своє багатство через…

14 хв. ago

Податкова зазирне у ваші рахунки: що насправді хоче влада

Уряд хоче створити спеціальний Реєстр банківських рахунків та сейфів, де буде зазначено, скільки рахунків та…

22 хв. ago

Український пенсіонер створив трон для Трампа за 150 мільйонів доларів: вражаючі деталі

У той час, коли ім’я Дональда Трампа активно обговорюється в різних країнах, в Україні створили…

29 хв. ago

Квартири у доларах більше не продаватимуть: Україна змінить основну валюту

Національний банк України серйозно розглядає можливість зробити євро базовою орієнтирною валютою країни замість американського долара.…

38 хв. ago

Мобілізація стає жорсткішою: ухилянтів дістануть у власному ліжку

Україна посилює заходи з контролю за мобілізацією — тепер поліцейські офіційно додаються в чати ОСББ.…

47 хв. ago