РФ відібрала у Google $100 мільйонів для пропаганди війни в Україні, – The Telegraph

Російська влада вилучила понад 100 млн доларів у компанії Google для фінансування пропаганди на підтримку війни Володимира Путіна в Україні, пише The Telegraph з посиланням на судові документи.

Зазначається, що судові пристави зняли кошти з російських банківських рахунків технологічного гіганта у 2022 році. Це призвело до банкрутства його підрозділу в цій країні. Згідно з документами, арбітражні керуючі передали кошти російським телеканалам. Йдеться про державний RT і пропагандистську службу “Царьград”, яка пообіцяла використати ці кошти на підтримку війни Кремля в Україні.

Російський підрозділ Google оголосив про банкрутство у 2022 році, заявивши, що Кремль вилучив кошти, але було незрозуміло, про яку суму йдеться. Документи свідчать, що судові пристави заарештували банківський рахунок компанії після того, як московський суд постановив, що вона повинна відшкодувати збитки “Царьград ТВ”. Це пропагандистський канал, що належить олігарху Костянтину Малофєєву.

За словами журналістів, минулого тижня Google подав позови проти RT, “Царьград ТВ” і третього мовника, NFPT, до судів США та Англії.

Російські суди постановили, що Google повинен виплатити трьом телеканалам величезні суми компенсації за видалення їх з YouTube і видалення їхніх облікових записів в Google.

Google домагається рішення про заборону телеканалам переслідувати її активи в іноземних юрисдикціях, таких як Південна Африка, Туреччина і Сербія. Про це йдеться у судових документах Google: “Судові пристави заарештували понад $100 млн активів Google Russia, хоча сума, яка нібито підлягала сплаті за рішенням суду, на той момент становила менше $12,5 млн (один мільярд рублів). “Царьград” отримав один мільярд рублів від арешту, який, за його словами, він використає для підтримки війни Росії в Україні”.

У судових документах йдеться про те, що московська юридична фірма “Арт де Лекс”, яка представляє інтереси конкурсного керуючого, надала пріоритет при виплаті коштів російським телеканалам, а не працівникам та іншим кредиторам.

Власника “Царьграда” Малофєєва називають “православним олігархом”, і на нього накладено санкції США за підтримку російського вторгнення в Україну в 2014 році. Компанія подала позов до суду на Google у Туреччині, вимагаючи від компанії більше коштів. Згідно з турецькими документами, російські суди визначили, що Google винен Царьграду 32,8 млрд рублів. Оскільки щоденні штрафні санкції до компанії подвоюються кожні 24 години, ця сума може зрости до рівня ринкової вартості Google.

Подаючи позови минулого тижня, Google заявив, що російські суди “наклали безпрецедентні штрафи і довільні юридичні санкції на Google в спробі обмежити доступ до інформації про наші сервіси і в якості покарання за дотримання нами міжнародних санкцій проти російських осіб і організацій”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

8 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

17 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

18 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

31 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

45 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

55 хв. ago