В’язниця майбутнього: ув’язненим імплантують “спогади” жертв і скоротять термін до хвилин

Людство розвивається і з плином часу змінюються всі наші сфери життя — по суті, технології вже захопили майже всі з них і тепер, на думку вченого, нам слід впровадити новітні розробки в пенітенціарну систему. У своїй новій роботі дослідник представив концепцію в’язниці майбутнього, в якій злочинці зможуть відбути свій термін лише за кілька хвилин, а не років чи десятиліть, пише Daily Mail.

Проєкт дістав назву Cogniify і передбачає імплантувати синтетичні спогади про злочин у мозок ув’язненого, однак спогади транслюватимуться з погляду жертви. Концепція була розроблена Хашемом Аль-Гайлі та, за словами автора, дасть змогу забезпечити довгостроковий ефект сеансу терапії, зробивши спогади постійними.

Передбачається, що система міститиме пристрій, схожий на віртуальну реальність, що відображає кадри злочину, створені штучним інтелектом, у поєднанні з мозковим імплантатом, що викликає емоційні стани, наприклад, каяття і жаль — почуття, які деякі люди можуть викликати самостійно.

Мільйони людей по всьому світу перебувають в ув’язненні, і влада заявляє, що в’язниця утримує їх від скоєння злочинів у майбутньому. Однак понад сотня досліджень, проведених 2021 року, показують, що ув’язнення, на жаль, не запобігає повторним злочинам.

Ґрунтуючись на цих даних, Аль-Гайлі розробив проєкт в’язниці майбутнього, яка дала б змогу злочинцям справді винести уроки зі свого минулого. На думку автора, коли-небудь Cogniify зможе створити і впровадити штучні спогади прямо в мозок ув’язненого.

в'язниця майбутнє спогадв'язниця майбутнє спогад
Злочинцям транслюватимуть спогади жертв Фото: Hashem Al-Ghaili

Передбачається, що ці складні, яскраві та реалістичні спогади створюватимуться в реальному часі з використанням контенту, створеного ШІ. Практично реабілітація ув’язненого триватиме лише кілька хвилин, однак автор проєкту запевняє, що для злочинця вона триватиме роками.

Автор проєкту в’язниці майбутнього також зазначає, що реабілітація буде адаптована під кожен конкретний випадок, залежно від серйозності злочину, вчиненого суб’єктом, і вироку. Фактично спогади можуть бути адаптовані до потреб реабілітації кожного суб’єкта.

Спочатку ув’язненим проведуть сканування мозку з високою роздільною здатністю, яке створить детальну карту нервових шляхів. Далі ця карта буде використана пристроєм Cogniify, який впливатиме на певні ділянки мозку, що відповідають за пам’ять, міркування і логічне мислення. Зазначимо, що ці завдання виконуються в гіпокампі, префронтальній корі, мигдалеподібному тілі, тім’яній частці та передній поясній звивині.

Коли пристрій буде впроваджено, він транслюватиме ув’язненим спогади про їхні злочини, створені ШІ, які можуть охоплювати домашнє насильство, злочини на ґрунті ненависті, розтрату, інсайдерську торгівлю, крадіжку або шахрайство. Передбачається, що крім візуальних ефектів ув’язнений також зможе відчути й фізичні реакції, як-от біль і страждання, які перенесла жертва.

Cogniify також “матиме зашифроване сховище для конфіденційної інформації про ув’язнених і даних реабілітації”. Автор проєкту вважає, що його концепція зробить революцію в системі кримінального правосуддя, значно скоротивши строки тюремного ув’язнення, а значить і витрати на утримання в’язниць.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як приготувати домашнє морозиво без добавок і барвників

У спекотну погоду хочеться чогось холодного й освіжаючого. Смачне домашнє морозиво може легко замінити магазинний…

1 хвилина ago

Несплата штрафу від ТЦК: чи можуть заблокувати рахунки або арештувати майно

В умовах воєнного стану в Україні діють штрафи за порушення правил військового обліку. Якщо їх…

4 хвилини ago

Європа таємно готує заборону бензинових авто

Влада Європейського союзу таємно готує заборону на купівлю компаніями та великими автопрокатниками бензинових автомобілів з…

16 хвилин ago

Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу

Олександр Усик здобув перемогу нокаутом у бою-реванші проти Даніеля Дюбуа, який відбувся на стадіоні «Вемблі» в…

8 години ago

У Молдові ЦВК не допустила до виборів проросійський блок Ілана Шора

Центральна виборча комісія Молдови відмовила у реєстрації на парламентські вибори блоку «Перемога», який пов’язують із…

10 години ago

Українцям радять не купувати половинки кавуна: експертка пояснила чому

Половинки кавуна можуть становити небезпеку для здоров’я. Усе через ризик зараження бактеріями при неправильному зберіганні…

10 години ago