Аферисти за допомогою штучного інтелекту створили відео з Ілоном Маском та розмістили відео на платформі YouTube. Дипфейк засновника SpaceX та Tesla “в прямій трансляції” закликав вкладати криптовалюту в новий проєкт. У фейковому відео “Ілон Маск” обіцяв подвійний прибуток людям.
Як передає видання Engadget, аферисти створили відео, де нібито Ілон Маск під час презентації Tesla закликав, згенерованим ШІ голосом, відвідати вебсайт і внести свою криптовалюту, щоб взяти участь у розіграші призів. Ці фейкові відео повторювали по колу п’ять годин трансляції. “Ілон Маск” обіцяв, що ті, хто внесе кошти, отримає подвійну суму у вигляді криптовалюти.
У певний момент ця трансляція зібрала близько 30 тисяч глядачів. При цьому варто зауважити, що невідомо, скільки серед них було реальних людей, а скільки – ботів. Однак завдяки такій кількості трансляція з фейковим відео вивела стрім на перше місце в рекомендаціях YouTube “Live”.
Канал, на якому було це відео, було замасковано під офіційний акаунт Tesla, і мав назву @elon.teslastream. При цьому слід підкреслити, що канал мав верифікаційний значок Official Artist Channel. Це значить, що аферисти попередньо могли викрасти чийсь акаунт.
Наразі й сам канал, і фейкові відео були видалені з платформи.
Раніше повідомлялося, що тепер на YouTube можна скаржитися на дипфейки зі штучним інтелектом, якщо на них використали ваше обличчя. Платформа вирішила оновити політику конфіденційності. Тепер сервіс буде приймати скарги від користувачів щодо дипфейків. Йдеться про ті ситуації, коли людина побачила контент, який створили за допомогою штучного інтелекту з її обличчям без її згоди на це.
Зауважується, що ці запити на видалення дипфейків будуть проходити процес оцінювання. Зокрема, йдеться про аналіз, чи дійсно дипфейк створювали навмисно, або це сталося помилково. Крім того, компанія буде вимагати підтвердження, чи автор скарги є дійсно тією особою, проти якої запустили дипфейк. При цьому оновлені правила YouTube передбачають, що контент можуть не видаляти у випадку, якщо його було створено задля гумору або розваги (йдеться, наприклад, про пародії).
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…