Samsung змушує ремонтників не лагодити, а ламати смартфони: навіщо компанія це робить

Samsung вимагає від незалежних ремонтних майстерень ділитися даними про клієнтів, які не використовують запасні частини її виробництва. Як пише сайт 404 Media, такі дані були отримані після витоку контрактів.

Згідно з документом, отриманим 404 Media, в обмін на продаж запасних частин Samsung вимагає від незалежних ремонтних майстерень надавати компанії такі дані, як імена, контакти, ідентифікатори телефонів і дані про скарги всіх клієнтів, які здали свої гаджети в ремонт. Виробник також вимагає, щоб ремонтники негайно розбирали будь-які телефони, які принесли їм люди, якщо вони раніше були відремонтовані з використанням запасних частин від сторонніх виробників. Samsung вимагає, щоб її негайно повідомляли, якщо клієнт використовував деталі від інших виробників.

Вимоги Samsung до ремонтників: скріншот контракту Фото: 404 Media

“Компанія повинна негайно розібрати всі продукти, які містять будь-які запасні частини, не придбані у Samsung, — йдеться в документі. — Компанія повинна бути негайно повідомлена письмово про деталі та обставини будь-якого несанкціонованого використання або незаконного привласнення будь-якої сервісної частини для будь-яких цілей, відмінних від цієї Угоди, компанія Samsung може розірвати цю Угоду, якщо ці умови будуть порушені”.

Контракт також вимагає щоденного завантаження відомостей про кожен ремонт, що виконується незалежною компанією, в базу даних Samsung під назвою G-SPN. Під відомостями маються на увазі адреси клієнтів, адреси їхньої електронної пошти, номери телефонів, детальна інформація про те, що не так з їхніми телефонами, статуси гарантії на пристрої, детальна інформація про скарги, номери IMEI пристрою (унікальний ідентифікатор гаджета).

Використання запасних частин під час ремонту є відносно поширеним явищем. Цей контракт вимагає, щоб незалежні ремонтні майстерні не лагодили, а пристрої клієнтів, а потім “доносили” на людей компанії Samsung, підкреслює ЗМІ.

“Імовірно, Samsung спробує захистити положення про “Запасні частини, придбані не в Samsung”, що вимагає знищення телефону як захід боротьби з підробками”, — прокоментував Джон Бергмаєр, директор групи із захисту прав споживачів Public Knowledge. — “Але чи буде покупець приносити свій телефон у ремонт тільки для того, щоб його знищили? По-перше, люди мають право використовувати деталі сторонніх виробників відповідно до Закону про гарантії Магнусона Мосса, і важко узгодити вимоги компанії з цим основним правом споживача”.

“Закон про гарантії Магнусона Мосса” — це ухвалений 1975 року федеральний закон США, який регулює гарантії на споживчі товари. Закон не вимагає наявності гарантії на будь-який продукт (він може продаватися “як є”), але якщо на нього є гарантія, то вона має відповідати цьому закону. Закон було створено для розв’язання проблем, що виникають унаслідок використання виробниками відмов від гарантій у спосіб, що є несправедливим або вводить в оману.

Аарон Перзановський, експерт із права особистої власності та професор юридичного факультету Мічиганського університету, сказав, що більшість споживачів будуть дуже здивовані, дізнавшись, що їхню особисту інформацію та відомості про їхні пристрої передають виробнику. Він вважає, що це виглядає як вторгнення в приватне життя споживачів.

Контракт демонструє високий рівень контролю Samsung над незалежними ремонтними майстернями, яким необхідно підписати цю угоду, щоб отримувати запчастини від Samsung. Однак підписання цього контракту навіть не робить ремонтну майстерню “авторизованим” ремонтним центром.

Експерти сказали журналістам 404 Media, що цей документ показує, що незалежний ремонт зовсім не є незалежним, і насправді підпорядковується суворим правилам Samsung.

Ольга Степанова

Recent Posts

Байден хоче виділити Україні додаткових $24 млрд

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден закликав Конгрес виділити для посилення військової підтримки України додаткові $24 млрд.…

6 хв. ago

Для відправки військ в Україну не потрібна згода всього НАТО

Посол Литви при НАТО Дейвідас Матулоніс заявив, що Вільнюс підтримує ідею Парижа щодо можливого відправлення…

18 хв. ago

Водоканал на дні, тарифи в космосі: влада довела Тернопіль до тарифної прірви

Тарифи на водопостачання у Тернополі скоро встановлять новий рекорд — 70 гривень за кубометр. Зростання…

20 хв. ago

Ізраїль погодився на перемир’я із «Хезболлою»

Ізраїльський кабінет міністрів затвердив угоду про припинення вогню з Ліваном, повідомляє The Jerusalem Post . Перемир'я набуде…

29 хв. ago

Скасування відстрочки та бронювання від мобілізації: кого призвуть першим

За словами народного депутата Богдана Кіцака, чоловіки, які працюють на підприємстві після 18 травня 2024 року, втратять…

40 хв. ago

Що чекає на систему МСЕК в Україні: без корупції

Український уряд готується реформувати систему медико-соціальної експертизи (МСЕК) через корупційні скандали. Одним із найбільш резонансних…

47 хв. ago