Створили інноваційну батарейку з блискавичною зарядкою

Винайти гібридний натрієво-іонний АКБ вдалося дослідникам Корейського інституту науки та технологій (KAIST). Вчені створили елемент живлення, який здатний заряджатися за кілька секунд, при цьому акумулятор має і велику ємність, і збільшену щільність енергії щодо стандартних літій-іонних батарей. Особливість розробки в тому, що натрій у тисячі разів має більше поширення на Землі, ніж літій, тому виробництво АКБ на його основі буде і дешевшим, і простим, і перспективнішим.

Повідомляється, що дослідницька група об’єднала матеріали анодів із катодами, що підходять для суперконденсаторів. Такий дует дозволить акумулятору продемонструвати надшвидку зарядку і розрядку з високою ємністю самої батареї. Досвід же показав, що винахід життєздатний і навіть зможе стати альтернативою літій-іонним варіантам. За характеристиками щільності енергії технологія анітрохи не поступається суперконденсаторам, пише itechua.com.

Важливість винайденого натрій-іонного АКБ у тому, що попит на елементи живлення постійно зростає, запаси літію зменшуються, а видобуток цієї копалини дуже шкодить природі. Більш того, особливості нового акумулятора зможуть вирішити низку проблем і вивести на новий рівень всю індустрію, зав’язану на незалежних джерелах живлення: починаючи від смартфонів і закінчуючи електромобілями.

Варто відзначити, що існуючі натрієво-іонні батареї (SIB) і натрієво-іонні конденсатори (SIC) мають малу щільність потужності і обмежену кількість перезарядок. Тому корейські вчені зосередилися на гібридному варіанті акумуляторів — SIHES. Цей тип може використовувати різні можливості катодів конденсаторного та анодів акумуляторного типу, забезпечуючи високу щільність енергії та щільність потужності при швидкій зарядці.

Дослідники повідомляють, що їхня SIHES-розробка може досягати до 247 Вт·ч/кг щільності енергії при щільності потужності 34 748 Вт·ч/кг. Професор факультету матеріалознавства та інженерії Джунг Ку Канг наголосив, що дослідження стало проривом у подоланні існуючих обмежень систем зберігання енергії. Він сподівається, що технологія знайде широке застосування в різних електронних пристроях, включаючи електромобілі.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Вручатимуть не лише повістки: ТЦК будуть надсилати чоловікам ще один документ

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Тепер, крім повісток військовозобов’язаним, можуть…

2 години ago

Чому ми прокидаємося ночами: що говорять про це лікарі і як упоратися з проблемою

Сон - це не тільки приємне проведення часу, але і невід'ємна частина здорового способу життя.…

2 години ago

Чорна елегантність: Річард Гір із молодою дружиною у вишуканих вбраннях відвідали червону доріжку

На Каннському кінофестивалі зібралися вершки суспільства, де зірки кіно, моди та культури не пропустили можливість…

2 години ago

Винен страх: прем’єр-міністр Естонії пояснила, чому союзники надають Україні мало зброї

Партнери України надають Збройним силам недостатньо зброї через страх, який майстерно використовує російський диктатор Володимир Путін. При…

3 години ago

Закон про мобілізацію вже б’є по економіці: далекобійники перекрили трасу Київ-Одеса

Дальнобійники заблокували трасу Київ-Одеса на знак протесту проти нових правил перетину кордону. З 18 травня інспектори Державної…

3 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Наступного тижня мешканцям Київської області доведеться тимчасово забути про газове опалення та кухонні плити. Причиною є необхідність…

3 години ago