Створили інноваційну батарейку з блискавичною зарядкою

Винайти гібридний натрієво-іонний АКБ вдалося дослідникам Корейського інституту науки та технологій (KAIST). Вчені створили елемент живлення, який здатний заряджатися за кілька секунд, при цьому акумулятор має і велику ємність, і збільшену щільність енергії щодо стандартних літій-іонних батарей. Особливість розробки в тому, що натрій у тисячі разів має більше поширення на Землі, ніж літій, тому виробництво АКБ на його основі буде і дешевшим, і простим, і перспективнішим.

Повідомляється, що дослідницька група об’єднала матеріали анодів із катодами, що підходять для суперконденсаторів. Такий дует дозволить акумулятору продемонструвати надшвидку зарядку і розрядку з високою ємністю самої батареї. Досвід же показав, що винахід життєздатний і навіть зможе стати альтернативою літій-іонним варіантам. За характеристиками щільності енергії технологія анітрохи не поступається суперконденсаторам, пише itechua.com.

Важливість винайденого натрій-іонного АКБ у тому, що попит на елементи живлення постійно зростає, запаси літію зменшуються, а видобуток цієї копалини дуже шкодить природі. Більш того, особливості нового акумулятора зможуть вирішити низку проблем і вивести на новий рівень всю індустрію, зав’язану на незалежних джерелах живлення: починаючи від смартфонів і закінчуючи електромобілями.

Варто відзначити, що існуючі натрієво-іонні батареї (SIB) і натрієво-іонні конденсатори (SIC) мають малу щільність потужності і обмежену кількість перезарядок. Тому корейські вчені зосередилися на гібридному варіанті акумуляторів — SIHES. Цей тип може використовувати різні можливості катодів конденсаторного та анодів акумуляторного типу, забезпечуючи високу щільність енергії та щільність потужності при швидкій зарядці.

Дослідники повідомляють, що їхня SIHES-розробка може досягати до 247 Вт·ч/кг щільності енергії при щільності потужності 34 748 Вт·ч/кг. Професор факультету матеріалознавства та інженерії Джунг Ку Канг наголосив, що дослідження стало проривом у подоланні існуючих обмежень систем зберігання енергії. Він сподівається, що технологія знайде широке застосування в різних електронних пристроях, включаючи електромобілі.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

2 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

11 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

19 хв. ago

У 2025 році ФОПи знову будуть зобов’язані платити ЄСВ – нардеп

Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…

26 хв. ago

За інформацію про військових ТЦК українців штрафують та позбавляють волі: що відомо

У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…

35 хв. ago

Принц Вільям визнав свою поразку, зустрівшись із колишніми покидьками суспільства

Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…

44 хв. ago