Створили інноваційну батарейку з блискавичною зарядкою

Винайти гібридний натрієво-іонний АКБ вдалося дослідникам Корейського інституту науки та технологій (KAIST). Вчені створили елемент живлення, який здатний заряджатися за кілька секунд, при цьому акумулятор має і велику ємність, і збільшену щільність енергії щодо стандартних літій-іонних батарей. Особливість розробки в тому, що натрій у тисячі разів має більше поширення на Землі, ніж літій, тому виробництво АКБ на його основі буде і дешевшим, і простим, і перспективнішим.

Повідомляється, що дослідницька група об’єднала матеріали анодів із катодами, що підходять для суперконденсаторів. Такий дует дозволить акумулятору продемонструвати надшвидку зарядку і розрядку з високою ємністю самої батареї. Досвід же показав, що винахід життєздатний і навіть зможе стати альтернативою літій-іонним варіантам. За характеристиками щільності енергії технологія анітрохи не поступається суперконденсаторам, пише itechua.com.

Важливість винайденого натрій-іонного АКБ у тому, що попит на елементи живлення постійно зростає, запаси літію зменшуються, а видобуток цієї копалини дуже шкодить природі. Більш того, особливості нового акумулятора зможуть вирішити низку проблем і вивести на новий рівень всю індустрію, зав’язану на незалежних джерелах живлення: починаючи від смартфонів і закінчуючи електромобілями.

Варто відзначити, що існуючі натрієво-іонні батареї (SIB) і натрієво-іонні конденсатори (SIC) мають малу щільність потужності і обмежену кількість перезарядок. Тому корейські вчені зосередилися на гібридному варіанті акумуляторів — SIHES. Цей тип може використовувати різні можливості катодів конденсаторного та анодів акумуляторного типу, забезпечуючи високу щільність енергії та щільність потужності при швидкій зарядці.

Дослідники повідомляють, що їхня SIHES-розробка може досягати до 247 Вт·ч/кг щільності енергії при щільності потужності 34 748 Вт·ч/кг. Професор факультету матеріалознавства та інженерії Джунг Ку Канг наголосив, що дослідження стало проривом у подоланні існуючих обмежень систем зберігання енергії. Він сподівається, що технологія знайде широке застосування в різних електронних пристроях, включаючи електромобілі.

Лисенко Катерина

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

6 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

13 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

22 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

31 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

39 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

48 хв. ago