На Марсі виявлено щось, що вказує на життя

Марсохід Curiosity виявив у кратері Гейл на Марсі постійний потік метану, що виходить з-під поверхні планети. Він з'являється у різний час доби, а також його рівень змінюється від сезону до сезону.

Вчені збентежені щодо того, що ховається в надрах Червоної планети, адже метан на Землі виділяють живі істоти. Результати нового дослідження було опубліковано в журналі JGR Planets, пише  Daily Mail .

Метан є відомою молекулою на Землі, що складається з одного атома вуглецю та чотирьох атомів водню. Зазвичай метан є ознакою життя, адже цей газ виділяють тварини після травлення їжі. Хоча справжнє позаземне життя на Марсі ще не виявили, все ж таки вчені вважають, що джерело метану ховається десь під поверхнею, але що це за джерело поки що залишається загадкою.

КРАТЕР ГЕЙЛ НА МАРСІ
ФОТО: NASA

Поки що марсохід Curiosity виявив єдине місце у кратері Гейл, де на поверхню виходить постійний потік метану, як свідчать проаналізовані дані за кілька років.

Автори дослідження провели експеримент за допомогою імітації марсіанської ґрунту, щоб з’ясувати, що відбувається на Марсі. За словами вчених, протягом довгого часу з надр планети на поверхню, вкриту пилом, піднімаються солі, які називаються перхлоратами і на Марсі їх дуже багато. Це токсичні речовини, і вони ув’язнені під поверхнею Червоної планети.

Через те, що на Марсі дуже тонка атмосфера перхлорати випаровуються дуже повільно. Коли ця сіль проникає через марсіанську пилюку, частина її там залишається. Коли в пилу накопичується достатньо солі, вона утворюють свого роду оболонку. У той же час, коли виходить соляна пара, то виходить метан. Але звідки він береться, вчені поки що не знають.

Автори дослідження припускають, що метан може бути поміщений у затверділу сіль і виходить назовні лише за підвищення температури на Марсі. Можливо, джерелом метану є позаземні живі організми, а може бути щось інше, але в будь-якому випадку це джерело приховано під поверхнею.

Як показав експеримент для створення соляної оболонки в марсіанському ґрунті, необхідно від 3 до 13 днів і навіть низька концентрація перхлоратів дозволяє створити тверду сіль. Ця оболонка може утримувати метан тривалий час. Коли підвищується температура на Марсі, оболонка руйнується і метан потрапляє в атмосферу, де його зафіксували прилади марсохода.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

2 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

2 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago