Робота-гуманоїда навчили точно забивати цвяхи: чим він може бути корисний (відео)

У новому відео видно, як робот-гуманоїд, розроблений Tokyo Robotics, акуратно забиває цвях у шматок дерева. За словами виробника, синхронізовані і точні зусилля Torobo демонструють потенціал промислового використання.

При висоті 1660 мм розміри робота наближаються до людських. За даними компанії, корисне навантаження однієї руки становить 8 кг у найгіршому положенні утримання і 20 кг за миттєвої максимальної сили утримання (коли лікоть зігнутий під прямим кутом), що достатньо для проведення випробувань з робототехніки щодо заміни людської праці, пише Interesting Engineering.

У компанії заявили, що дії, які виконує робот, простіші, ніж здається.

“Миттєва сила відскоку молотка поглинається завдяки поєднанню еластичності гумового матеріалу, що утримує молоток, відхилення датчиків крутного моменту і гармонійних шестерень, можливості заднього ходу і контролю імпедансу”, – заявили в Tokyo Robotics.

Примусове управління виконанням завдань

Система контролю крутного моменту суглобів, оснащена датчиками крутного моменту на всіх суглобах рук і попереку, забезпечує безпечну зупинку контакту і виконання завдань з контролем сили. На думку компанії, завдання зі збирання, приготування їжі та фізичної взаємодії з людьми можна виконувати безпечніше і вміліше.

Tokyo Robotics далі стверджувала, що об’єднана конфігурація 7-осьових подвійних важелів, 3-осьової талії, 3-осьової шийки і 4-осьової ходової частини дає змогу роботу виконувати завдання з діапазоном рухів, аналогічним людському, в житлових і робочих просторах людей.

Torobo можна використовувати для досліджень з автоматизації завдань

Розроблений для прискорення досліджень у сфері промислового застосування повнотілих людиноподібних роботів, Torobo можна використовувати для досліджень з автоматизації завдань, пов’язаних з активним контактом з людьми, навколишнім середовищем та об’єктами, а також для досліджень за додатками керованих силою дворучних роботів нового покоління, роботів і досліджень із застосування машинного навчання до роботів.

Робот використовує систему захоплення руху Noitom Perception Neuron PRO. Цю систему використовують для навчання руху і машинного навчання, а також для додатків дистанційного керування.

Система забезпечує запобігання сингулярностям, захист від самоінтерференції та функцію обмеження крутного моменту, коли робот фізично обмежений (наприклад, під час штовхання столу зверху). За даними компанії, він також має функції для вмикання/вимикання незалежного управління лівою і правою рукою, захопленнями, шиєю, талією і мобільною базою.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

4 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

6 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

16 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

21 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

31 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

37 хв. ago