Китай продемонстрував дрони, що «саморозмножуються»: як працює технологія

Війна безпілотників може незабаром вийти на наступний щабель. Оскільки технологія так званих ройових безпілотників набуває популярності, китайські вчені розробили новий тип безпілотника, який може розділятися на кілька одиниць миттєво. І таким чином створити тактичний удар і потужний удар по супротивнику. Про це пише South China Morning Post.

Нове дослідження, під керівництвом професора Ши Чжівея з Нанкінського університету аеронавтики та астронавтики є значним прогресом у галузі технології застосування безпілотників.

У Китаї тестують новий вид дронів

Китайці вирішили не використовувати носії типу літаків чи великі безпілотники. Для бойового застосування це буде небезпечно – велику одиночну мету легше відстежити та знищити. Замість цього вони розробили невеликі дрони типу FPV-квадрокоптерів. Один такий дрон буде здатний по команді розділитись на самостійні дрони, які почнуть виконувати завдання в рої, або окремо.

«Як тільки цей новий пристрій досягає цільового повітряного простору, він може миттєво розділитися на два, три або навіть шість менших дронів, залежно від бойових потреб», – пише видання. 

При цьому нові крихітні дрони можуть літати далі та швидше, ніж вони могли б порізно. Їх ефективність польоту була більш ніж на 40% вищою, ніж у звичайних дронів навіть після роз’єднання. Це стало першим випадком, коли такі «комбіновані» дрони можуть перевершити одиночні дрони у будь-яких умовах польоту. Певною проблемою було забезпечення високошвидкісного зв’язку між дронами після поділу у повітрі, але це вдалось вирішити.

Команда професора Ши провела поглиблені випробування в аеродинамічній трубі, щоб досягти цього, і після численних невдач вони зрештою виявила форму лопаті, яка забезпечувала ефективність як комбінованого, так і одиночного польоту.

У чому перевага технології?

Рої безпілотників можуть надати силам оборони значну тактичну або оперативну перевагу над їхніми супротивниками ще до того, як вони вступлять у бій. Вони можуть бути використані для того, аби заплутати військових або оборонні системи безпеки і таким чином з відносною легкістю дозволити увійти на певну територію противника.

Як пояснює South China Morning Post, у ідеальних умовах системи протиповітряної оборони розгортають ресурси та засоби боротьби з дронами пропорційно кількості виявлених безпілотників, коли рій безпілотників з’являється на екранах радарів противника.

Але якщо рій безпілотників несподівано розростається, він може перевантажити систему захисту та спричинити психологічний шок, що може перешкодити солдатам противника встановити потужний захист.

Як зазначає видання, Китай, як і інші розвинені країни, вже кілька років працює над технологією ройових безпілотників. На Чжухайському авіасалоні 2022 Китай продемонстрував легку пускову установку, встановлену на автомобілі, яка може запускати до 18 безпілотників одночасно.

Ольга Степанова

Recent Posts

Борги зростають: росіяни не здатні виплачувати кредити

Як пишуть російські медіа, 35% росіян відчувають невеликі труднощі з погашенням кредитів, 12% — великі…

2 хв. ago

Українцям відключають ліфти: змушують “скидатися” на нові

У Миколаєві трапилася ситуація, яка, напевно, додасть головного болю мешканцям будинку на вулиці Генерала Алмазова…

9 хв. ago

Трамп закликає Ізраїль вдарити по ядерних об’єктах Ірану

Кандидат у президенти США Дональд Трамп висловився за удари по ядерних об'єктах Ірану у відповідь на нещодавні…

11 хв. ago

Вибухало та горіло: у Воронезькій області Росії дрони атакували кілька підприємств

У ніч проти 5 жовтня у Воронезькій області (РФ) лунали вибухи. Там фіксували безпілотники та…

18 хв. ago

Чоловіки, які не оновили дані у ТЦК, не зможуть отримати бронь від мобілізації

В Україні триває повномасштабна війна й військовозобов'язані чоловіки підлягають мобілізації. Але є категорія громадян країни,…

18 хв. ago

Для хлопців у вишах введуть нове правило: доведеться пройти кожному

З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від…

27 хв. ago