В Інтернет асоціації України (ІнАУ), що представляє інтереси малих/середніх провайдерів, заявили про намір примусово відключати інтернет, якщо влада не дослухається до вимог малого і середнього бізнесу в галузі телекомунікацій. Відповідну заяву опублікував член правління ІнАУ Олександр Арутюнян на своїй сторінці у Facebook.
У зверненні йдеться про те, що тендери виграють “великі корупційні провайдери”, однак ці компанії зазвичай користуються інфраструктурою малого та середнього телеком-бізнесу. Також згадується про те, що деяким великим провайдерам тепер дозволено бронювати від мобілізації 100% співробітників.
“Якщо влада не дослухається до представників малого і середнього бізнесу в телеком галузі і не припинить терор, тоді провайдери будуть змушені відключати всі “останні милі”, “транспорти”, “волокна”, що йдуть до державних органів”, — написав Олександр Арутюнян.
В ІнАУ наголосили, що саме на малих і середніх провайдерів припадає велика частина користувачів та інфраструктури фіксованого інтернету. Тому інструмент “масового примусового відключення інтернету” можна використовувати по всій країні.
“Наприклад 10:00 на 10 хвилин і 20:00 теж на 10 хвилин. І якщо влада не буде чути провайдерів, тоді збільшуватиме терміни масового вимкнення інтернету”, — сказано в заяві.
На початку березня ІнАУ закликали членів Експертної ради при Мінфіні зупинити ініціативу Державної податкової служби щодо скасування спрощеної системи оподаткування (ПСО) для малого бізнесу у сфері інтернет-доступу. В асоціації вказали на низку негативних соціальних, економічних і безпекових наслідків скасування ПСО. Серед згаданих аргументів:
Нагадаємо, Кабінет міністрів України дозволив великим інтернет-провайдерам бронювати 100% працівників, якщо вони мають статус критичного підприємства, виконують вимоги НЦУ, працівники влаштовані у штаті компанії щонайменше три місяці і працюють на повну зайнятість, а прибуток компанії становить понад 20 млн грн на місяць. При цьому інтернет-провайдери з прибутком менше ніж 20 млн грн на місяць на місяць можуть забронювати від 50% співробітників.
Раніше українські оператори “Київстар”, Vodafone Україна та lifecell також пояснили, чому за нинішніх умов неможливо виконати розпорядження НЦУ, яке зобов’язує операторів зв’язку забезпечити 100% автономність мобільного зв’язку та інтернету протягом 10 год під час вимкнення світла.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…