Що буде з мобільним зв’язком в Україні під час блекаутів: мобільні оператори розповіли

В Україні мобільним операторам доручили обладнати станції зв’язку так, щоб у користувачів було до 10 годин роботи мережі без світла. При цьому до 1 лютого 2025 року жоден з мобільних операторів не встигне завершити роботи на 100%.

Про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на керівника напряму розвитку мобільного інтернету Мінцифри Станіслава Прибитька. Він заявив, що жоден український мобільний оператор (“Київстар”, lifecell, Vodafone – ред.) не встигає виконати вимоги Держспецзв’язку щодо гарантування користувачам 10 годин роботи під час блекаутів.

Тим часом представники всіх мобільних операторів також розповіли, чи готові вони до тривалих відключень світла.

Наскільки готовий “Київстар”

За словами директора “Київстар” Олександра Комарова, наразі оператор має приблизно 15 тисяч ключових станцій, які забезпечують звʼязок. На ключових станціях розміщено по чотири базові станції, середнє споживання однієї станції – від 7 до 8 кВт на годину.

“Наш нинішній стан такий: 60% майданчиків можуть працювати без світла понад 4 години, і 40% — 2-3 години. Ми поставили мету вивести всю мережу на 4 і більше годин без світла, а її частину — на 6 годин”, — заявив Комаров.

Що кажуть у lifecell

Компанія lifecell каже, що в них є понад 10 тисяч ключових станцій по країні, з яких більш ніж половина обладнані новими літієвими батареями. Це дозволяє підтримувати роботу базових станцій на одному заряді близько 4 годин.

Ще оператор підключив понад 1700 базових станцій до генераторів. Однак це не означає, що буде безперебійний і швидкий мобільний інтернет.

Яка готовність у Vodafone

Піар-директорка Vodafone Україна Вікторія Рубан заявила, що оператор має “десятки тисяч” базових станцій по Україні. Вона додала, що більшість станцій можуть працювати впродовж 4-6 годин без світла.

Чому мобільні оператори не встигають

Усі оператори виділили наступні проблеми. Серед них:

  • значні грошові інвестиції, щоб обладнати всі базові станції;
  • час, щоб знайти велику кількість енергообладнання;
  • генератори не можна встановити на дахах. Саме на них в містах розташована велика кількість станцій;
  • має бути збільшений персонал кількісно, щоб міняти акумулятори, заправляти генератори чи просто стежити за справністю системи. А у воєнний час частина працівників підпадає під мобілізацію.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

6 хв. ago

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

20 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

28 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago