Стартап Perplexity, який працює над розумним пошуковиком зі штучним інтелектом, представив власну версію моделі DeepSeek-R1 без цензури. Донавчена модель отримала назву R1-1776 і тепер доступна на платформі Hugging Face.
У Perplexity заявили, що хотіли домогтися від нейромережі неупередженої і точної інформації без погіршення її здатності до міркування. Базовий DeepSeek-R1 іноді відмовлявся відповідати на певні запити або формулював відповіді згідно з офіційною позицією китайського уряду.
Наприклад, якщо у DeepSeek запитували, що сталося на площі Тяньаньмень у 1989 році, то він відповідав, що його запрограмували давати тільки ті відповіді, які нікому не зашкодять.
Щоб усунути цю проблему, Perplexity склала список підцензурних тем, зібрала відповідні користувацькі запити і донавчила модель, використовуючи хмарну платформу NeMo 2.0 від Nvidia. При цьому компанія стверджує, що фільтрувала персональні дані користувачів.
Тепер R1-1776 може давати докладні відповіді на “чутливі” теми, включно з історичними подіями на кшталт сучасної історії Тайваню або протестних рухів у Китаї.
Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…
Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…
Вчора, 28 березня, у мережі ширилися відео бійки та штовханини біля Голосіївського ТЦК через мікроавтобус з написом…
Колекцію майже 15 тис. стародавніх золотих і срібних монет продадуть на аукціоні Numismatica Ars Classica…
Дослідник довголіття Ден Бюттнер, вивчаючи так звані "блакитні зони" — місця, де багато людей досягають…
Деякі люди називають своїх пухнастих вихованців - хутряними немовлятами. Дехто навіть стверджує, що собаки - це нові діти! Папа…