Роботи можуть змусити людей бути жорстокими стосовно інших, тому слід бути з ними ввічливими. Про це зазначає філософ з Оксфордського університету Карісса Веліс, пише Фокус посилаючись на The Daily Star.
Журналісти з посиланням на дослідження зазначають, що чат-боти на основі штучного інтелекту працюють на 9% краще в разі ввічливого з ним поводження. Це змушує засумніватись, чи “машини просто виявляють повагу, щоб ви не припиняли з ними розмову”, пише видання.
Карісса Велліс попередила, що в разі недоброзичливого і поганого поводження з чат-ботами люди й самі можуть перетворитись на звірів та кидатись на людей.
“Якщо ми накидаємося на чат-бот або жорстоко поводимося з роботами, можливо, ми культивуємо спосіб життя, який не є доброчесним, і це може виявитися в нашому ставленні до людей”, — додала вона.
Філософ зазначила, що в основі ChatGPT та інших чат-ботів лежить технологія, завдяки якій вони “надають кращі відповіді” та є більш корисними. Однак використання образ на кшталт “негідник” змушує їх роботи свою роботу неохайно, з купою помилок.
Нагадаємо, що нещодавно у США чоловік зазнав психологічного насильства від свого робота-пилососа. Той під час прибирання зненацька почав викрикувати расистські образи голосом свого власника. Згодом виявилось, що в США ще кілька роботів нахамили своїм власникам.
Із 1 травня 2025 року у столиці Естонії, а саме в Таллінні, набувають чинності важливі…
В українських школах почалися перевірки на використання державної мови. Причому йдеться не лише про уроки.…
У період воєнного стану в Україні частина громадян, зокрема пенсіонери, можуть зіткнутися з ризиком блокування…
В Україні почали боротися з інцидентами порушення прав людини у процесі мобілізації. На цьому наголосив уповноважений Верховної…
Шахраї телефонують та пропонують встановити новий застосунок банку. Мета шахрайської схеми — отримати доступ до інтернет-банкінгу.…
Пенсійний фонд України розповів, як українцям за кордоном отримувати пенсію. Про це повідомила пресслужба ПФУ. Громадяни України, які…