Режим інкогніто в браузері виявився з підлянкою: чим його замінити

Зараз, коли за вашими діями в інтернеті пильно спостерігають пошукові та рекламні боти, режим інкогніто видається вельми спокусливим варіантом. І цей режим у браузерах пропонує користувачам обіцянку анонімності та безпеки. Але насправді він не забезпечує приватності.

Жоден із приватних режимів, пропонованих основними браузерами, не може захистити вашу онлайн-історію від перегляду інтернет-провайдерами або державними органами, не блокує сторонні групи від відстежування вашої активності або визначення вашого географічного місцезнаходження, а також не запобігає зараженню вашого комп’ютера вірусами і шкідливими програмами, пише IFLScience. Але, якщо коротко – режим інкогніто всього лише очищає історію браузера і файли cookie після закриття вікна.

Простіше кажучи, браузер не буде вести облік вашої активності, але це не означає, що запису про відвідані вами сторінки не буде. Наприклад, якщо ви відвідали BBC News, використовуючи приватний перегляд, його аналітика зафіксує вашу активність на сайті, навіть якщо ваш пристрій цього не зробить.

Будь-який веб-сайт, на якому у вас є обліковий запис і на який ви входите (наприклад, Instagram), також вестиме запис того, де і коли ви отримали доступ до свого облікового запису. Так само більшість пошукових систем, які ви використовуєте, можуть вести облік ваших пошукових запитів, якщо тільки ви не забороните їм цього робити. А якщо ви використовуєте навчальну або робочу мережу, ІТ-відділ, імовірно, зможе бачити записи вашої активності.

На додачу, якщо ви введете свої облікові дані в який-небудь веб-додаток Chrome, браузер заново почне записувати ваші куки. Наприклад, ви хочете порадувати свою дівчину напередодні новорічних свят і шукаєте в режимі інкогніто відповідні варіанти в інтернет-магазинах. Через деякий час ваша друга половинка запускає браузер, і що ж вона бачить? Правильно – купу таргетованої реклами із закликами купити романтичний бокс або прикраси. 

Які є альтернативи

Віртуальні приватні мережі (VPN) приховують вашу IP-адресу – унікальний ідентифікатор, що присвоюється вашому комп’ютеру, телефону або планшету в Інтернеті, – тому веб-сайти, які ви відвідуєте, не знають, де ви насправді перебуваєте та хто сидить по той бік екрана. Вони також шифрують дані, які ви надсилаєте й отримуєте через Інтернет, роблячи їх незрозумілими для тих, хто не має ключа розшифровки. Будь-який гідний VPN також матиме політику відсутності журналів, а це означає, що навіть він не буде вести облік того, що ви робите в Інтернеті. Через це його не можна буде змусити передати дані будь-кому.

Tor. Це анонімна мережа, яка пропонує підвищену приватність і блокування інструментів відстеження. Крім того, за допомогою “Тора” можна відвідувати заблоковані інтернет-провайдерами та державами сайти.

Ghostery. Існує кілька розширень, які ускладнюють рекламним платформам ідентифікацію браузерів. Одне з найкращих – Ghostery. Воно ізолює кожен сайт, не дозволяючи завантажуватися стороннім лічильникам відвідувань, рекламі та іншим інструментам відстеження.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

45 секунд ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

10 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

18 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

25 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

34 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

43 хв. ago