Нова нейромережа «виявляє» злочини до їх скоєння: як це працює

У Південній Кореї Науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI) оголосив про завершення розробки системи Dejaview, яка може прогнозувати ймовірність злочинів за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Про це пише Tech Xplore.

Повідомляється, що Dejaview може виявляти “сигнали потенційних злочинів”, використовуючи записи відеоспостереження, статистику злочинів, технологію визначення місця розташування та іншу інформацію. В її основі лежить тенденція злочинів повторюватися за певною закономірністю. Система вимірює і прогнозує ризик злочинів, порівнюючи поточні умови з минулими кримінальними справами.

Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Приміром, якщо в певному місці в минулому пізно вночі стався злочин, Dejaview врахує супутні фактори і вважатиме ризик скоєння злочину в цьому місці високим. Система використовує кримінальні записи, статистику злочинів, а також автоматично аналізує записи відеоспостереження в реальному часі за допомогою ШІ.

Розробники також створили карту прогнозованої злочинності, проаналізувавши для цього 32 656 записів злочинів з камер спостереження. Завдяки цьому система показує ділянки з підвищеною ймовірністю злочинних ситуацій, класифікуючи їх за часом, місцем і типом інциденту. Крім того, на карті відображається ймовірність злочинів на різних ділянках у реальному часі. За оцінками Асоціації телекомунікаційних технологій, ефективність прогнозування злочинності карти становить 82,8%.

Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Крім того, в ETRI розробили технологію прогнозування рецидивізму, орієнтовану на особистість. Ця технологія застосовується до осіб, які з великою ймовірністю можуть повторно вчинити злочин. Система аналізує цей ризик на основі їхньої моделі пересування.

Очікується, що Dejaview буде використовуватися поліцією та інтегрованими центрами управління відеоспостереженням місцевих органів влади по всій країні. Комерціалізація системи планується наприкінці наступного року.

“Завдяки цій технології ми заклали технічну основу, яка дасть нам змогу перейти на наступний рівень і розробити футуристичну, передову систему соціальної безпеки”, — заявив старший науковий співробітник відділу досліджень безпеки конвергенції штучного інтелекту ETRI Кім Гон-у.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

2 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

2 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

2 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

2 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

2 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

2 години ago