Нова нейромережа «виявляє» злочини до їх скоєння: як це працює

У Південній Кореї Науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI) оголосив про завершення розробки системи Dejaview, яка може прогнозувати ймовірність злочинів за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Про це пише Tech Xplore.

Повідомляється, що Dejaview може виявляти “сигнали потенційних злочинів”, використовуючи записи відеоспостереження, статистику злочинів, технологію визначення місця розташування та іншу інформацію. В її основі лежить тенденція злочинів повторюватися за певною закономірністю. Система вимірює і прогнозує ризик злочинів, порівнюючи поточні умови з минулими кримінальними справами.

Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Приміром, якщо в певному місці в минулому пізно вночі стався злочин, Dejaview врахує супутні фактори і вважатиме ризик скоєння злочину в цьому місці високим. Система використовує кримінальні записи, статистику злочинів, а також автоматично аналізує записи відеоспостереження в реальному часі за допомогою ШІ.

Розробники також створили карту прогнозованої злочинності, проаналізувавши для цього 32 656 записів злочинів з камер спостереження. Завдяки цьому система показує ділянки з підвищеною ймовірністю злочинних ситуацій, класифікуючи їх за часом, місцем і типом інциденту. Крім того, на карті відображається ймовірність злочинів на різних ділянках у реальному часі. За оцінками Асоціації телекомунікаційних технологій, ефективність прогнозування злочинності карти становить 82,8%.

Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Крім того, в ETRI розробили технологію прогнозування рецидивізму, орієнтовану на особистість. Ця технологія застосовується до осіб, які з великою ймовірністю можуть повторно вчинити злочин. Система аналізує цей ризик на основі їхньої моделі пересування.

Очікується, що Dejaview буде використовуватися поліцією та інтегрованими центрами управління відеоспостереженням місцевих органів влади по всій країні. Комерціалізація системи планується наприкінці наступного року.

“Завдяки цій технології ми заклали технічну основу, яка дасть нам змогу перейти на наступний рівень і розробити футуристичну, передову систему соціальної безпеки”, — заявив старший науковий співробітник відділу досліджень безпеки конвергенції штучного інтелекту ETRI Кім Гон-у.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Анджеліна Джолі не дозволяє батькам Пітта спілкуватися з онуками

Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…

57 секунд ago

Медведєв погрожує передати технології ядерної зброї “ворогам США”

Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…

10 хв. ago

Мобілізація без фронту: хто може потрапити до тилових частин

В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…

18 хв. ago

Втома від війни. В Ізраїлі все більше резервістів не хочуть служити в армії – The Washington Post

В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…

25 хв. ago

Російського генерала зняли з посади командувача угрупованням “Південь”: названо причину

Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…

34 хв. ago

Росія намагається зробити “Шахеди” зі штучним інтелектом. The Guardian пояснило мету

Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…

43 хв. ago