Нова нейромережа «виявляє» злочини до їх скоєння: як це працює

У Південній Кореї Науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI) оголосив про завершення розробки системи Dejaview, яка може прогнозувати ймовірність злочинів за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Про це пише Tech Xplore.

Повідомляється, що Dejaview може виявляти “сигнали потенційних злочинів”, використовуючи записи відеоспостереження, статистику злочинів, технологію визначення місця розташування та іншу інформацію. В її основі лежить тенденція злочинів повторюватися за певною закономірністю. Система вимірює і прогнозує ризик злочинів, порівнюючи поточні умови з минулими кримінальними справами.

Система запобігання злочинам DejaviewСистема запобігання злочинам Dejaview
Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Приміром, якщо в певному місці в минулому пізно вночі стався злочин, Dejaview врахує супутні фактори і вважатиме ризик скоєння злочину в цьому місці високим. Система використовує кримінальні записи, статистику злочинів, а також автоматично аналізує записи відеоспостереження в реальному часі за допомогою ШІ.

Розробники також створили карту прогнозованої злочинності, проаналізувавши для цього 32 656 записів злочинів з камер спостереження. Завдяки цьому система показує ділянки з підвищеною ймовірністю злочинних ситуацій, класифікуючи їх за часом, місцем і типом інциденту. Крім того, на карті відображається ймовірність злочинів на різних ділянках у реальному часі. За оцінками Асоціації телекомунікаційних технологій, ефективність прогнозування злочинності карти становить 82,8%.

Система запобігання злочинам DejaviewФото: ETRI

Крім того, в ETRI розробили технологію прогнозування рецидивізму, орієнтовану на особистість. Ця технологія застосовується до осіб, які з великою ймовірністю можуть повторно вчинити злочин. Система аналізує цей ризик на основі їхньої моделі пересування.

Очікується, що Dejaview буде використовуватися поліцією та інтегрованими центрами управління відеоспостереженням місцевих органів влади по всій країні. Комерціалізація системи планується наприкінці наступного року.

“Завдяки цій технології ми заклали технічну основу, яка дасть нам змогу перейти на наступний рівень і розробити футуристичну, передову систему соціальної безпеки”, — заявив старший науковий співробітник відділу досліджень безпеки конвергенції штучного інтелекту ETRI Кім Гон-у.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

1 годину ago

Помста за правду: у РФ почали вирізати Пугачову з кіно

Російську співачку Аллу Пугачову, яка засудила війну проти України, почали цілеспрямовано "зачищати" з телеефірів. Під…

2 години ago

Українців почнуть позбавляти будинків, землі та дач: городи теж “під прицілом”

25 березня ВРУ ухвалила оновлену версію законопроекту № 9549, на який раніше наклав вето президент. Цей…

2 години ago

Новий податок на продаж через інтернет: хто і скільки заплатить з 2025 року

Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…

2 години ago

В Україні можуть посилити вимоги до банків при переказі грошей: що зміниться

Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…

2 години ago

Інцидент з «підозрілим авто» біля Голосіївського ТЦК у Києві: поліція розкрила деталі

Вчора, 28 березня, у мережі ширилися відео бійки та штовханини біля Голосіївського ТЦК через мікроавтобус з написом…

2 години ago