Приручити ChatGPT: як правильно ставити запитання у чаті

Для максимально ефективного використання чату GPT необхідно знати, як ним користуватися і як найкраще поставити питання, щоб отримати максимум інформації.

Спілкуватися з ChatGPT та прилаштувати його для своїх робочих та творчих завдань можна безкоштовно, проте нейросетка має і платну версію. До речі, чат GPT відповідає на запитання українською мовою та може працювати з українськими текстами, пише politeka.net.

ChatGPT відповідає на запитання, збираючи інформацію зі своєї бази даних. Система може виконувати роль помічника для наповнення сайтів, розробки, складання інструкцій та просто бути корисною в момент пошуку відповідей на запитання. І що найважливіше – на будь-яку тему.

ChatGPT може бути дуже корисним для створення автоматизованих систем навчання та підтримки студентів та вчителів.

Отже, для того, щоб отримати від чату GPT докладну і в той же час чітку відповідь на запит на будь-яку тему, будь то кулінарія, медицина, кінематограф або наука, слід знати прості правила.

Перше – сформулювати питання чи запит необхідно чітко та конкретно. Неясні чи надто широкі питання можуть призвести до заплутаних чи неактуальних відповідей. Якщо необхідно отримати інформацію на певну тему, треба поставити запитання, орієнтоване саме на неї.

Тому при формулюванні питання в чаті GPT буде корисним використання ключових слів.

При формуванні питань і запитів у ChatGPT найкраще уникати двозначних, загальних та незрозумілих формулювань. Простіше кажучи, питань, на які немає чіткої відповіді. Якщо питання буде задано занадто узагальнено, нечітко, відповідь від ChatGPT буде такою ж.

Отже, ідеально сформульований запит до чату GPT – це короткий, чіткий текст.

Цікаво, що з ефективних методів отримати від ChatGPT максимальний результат – чітко визначити його роль. Наприклад, запропонувати чату GPT поводитися як «фінансовий експерт», якщо запит стосується фінансів.

GPT чат добре реагує на інструкції. З системою можна працювати послідовними запитами, наприклад, попросити згенерувати тему для тексту, вибрати тему і попросити написати текст на цю тему. Потім сформулювати свої зауваження, наприклад, про обсяг та стиль, і попросити чат GPT все виправити.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами ТЦК: кому розішлють

Міністерство оборони України за допомогою Реєстру військовозобов'язаних сформувало 70 тисяч повісток, переданих Укрпошті для оповіщення…

3 хв. ago

Начальник ТЦК назвав “бусифікацію” міфом: українці в коментарях шоковані

У соціальних мережах активно обговорюють відео де чоловіки примусово доставляються ТЦК. Ці ролики вже створили…

21 хв. ago

Усіх водіїв попередили: Рада готує новий “зимовий” штраф – за що хочуть карати

В Україні водіям готують новий сезонний штраф щодо обов'язкового використання зимових шин. Про це йдеться у законопроекті, пише портал…

32 хв. ago

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад,…

41 хв. ago

Гонконгом шириться нова смертельна хвороба: померли вже четверо людей

У Гонконзі (адміністративний район КНР) поширюється смертоносна бактеріальна інфекція. Відомо вже про чотири летальні випадки. Як…

53 хв. ago

Затримання “Тринадцятого”: у телеграм-каналі воєнного злочинця справжня істерика

У телеграм-каналі Єгора Гузенка справжня істерика. Так, небайдужі закликають правоохоронців припинити знущання з затриманого. Про…

1 годину ago