Google створив новий квантовий обчислювальний чіп, який може бути принаймні в мільярд разів швидшим за вже існуючі найшвидші традиційні суперкомп’ютери. Нове покоління квантових комп’ютерних розробок назвали Google Willow.
За словами компанії ця розробка є результатом намагань подолати ключові проблеми, які стримували квантові обчислення. Як пише The Independent, Google впевнений, що квантовий комп’ютер може розв’язати проблему за п’ять хвилин, на що традиційному суперкомп’ютеру знадобиться більше часу, ніж історія Всесвіту.
Квантові комп’ютери можуть бути набагато швидшими за традиційні, але мають безліч складних і часто таємничих функцій, які необхідно виправити, перш ніж їх можна буде створювати та використовувати надійно. Google є однією з цілого ряду компаній, поряд з IBM і Microsoft, які працюють над подоланням цих проблем з надією побудувати квантовий комп’ютер, який справді може працювати.
На цей момент система все ще може використовуватися лише для математичної задачі, яка не має явного комерційного використання. Але Google сподівається, що останнє покоління стане кроком до потенційно трансформаційного використання квантових комп’ютерів у таких сферах, як медицина, штучний інтелект, хімія акумуляторів тощо.
Новинка з’явилася завдяки новому чіпу під назвою Willow, який має 105 “кубітів”, що є будівельними блоками квантових комп’ютерів. Кубіти швидкі, але схильні до помилок, тому що їх може зрушити з місця щось настільки мале, як субатомна частинка від подій у космосі. Чим більше кубітів упаковано на чіпі, тим більше помилок може призвести до того, що чіп буде нічим не кращим за звичайний комп’ютерний чіп. Тому з 1990-х років вчені працюють над квантовою корекцією помилок.
І ось, за словами Google, вони знайшли спосіб з’єднати кубіти чіпа Willow таким чином, щоб рівень помилок знижувався зі збільшенням кількості кубітів. Компанія також заявляє, що може виправляти помилки в режимі реального часу, що є ключовим кроком на шляху до практичного застосування її квантових машин.
“Ми досягли точки беззбитковості”, – прокоментував в інтерв’ю Хартмут Невен, який очолює підрозділ Google Quantum AI.
Також Google сказав, що вони зосереджені на створенні найнадійніших кубітів, які тільки можуть бути, попри те, що деякі їхні конкуренти працюють над виробництвом чіпів з більшою кількістю кубітів.
Google виготовляв свої попередні чіпи на спільному підприємстві в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбарі, але побудував власний спеціальний завод для виробництва чіпів Willow. Представники компанії впевнені, що нове обладнання пришвидшить швидкість виробництва майбутніх чіпів Google, які охолоджуються у величезних холодильниках, які називаються кріостатами, для проведення експериментів.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…