Бізнес-магнат Ілон Маск, який анонсував випуск свого чат-бота, який може знищити ChatGPT, висловив свою точку зору на тему розвитку штучного інтелекту (ШІ). Зокрема, він підкреслив, що не погоджується з прогнозами футуролога Рея Курцвейла, який передбачав, що до 2029 року ШІ може досягти рівня людського інтелекту. Проте Маск стверджує, що це може статися значно раніше – навіть до 2025 року.
Про це він написав на власній сторінці у Twitter. За словами Маска, для того, щоб ШІ перевершив розум людини, знадобиться всього один рік. І в 2025 людство вже побачить результати.
“Ймовірно, наступного року ШІ буде розумнішим за будь-яку окрему людину. До 2029 року штучний інтелект стане розумнішим за всіх людей разом узятих“, – зробив він допис під відео з прогнозом Курцвейла.
Курцвейл пояснює свою позицію, зазначаючи, що незважаючи на початкові сумніви суспільства щодо його прогнозів, він впевнений у швидкому розвитку ШІ. Він виходив зі свого досвіду та вивчення тенденцій, і вже в 1999 році передбачав можливість переваги штучного інтелекту над людьми.
Нещодавно віцепрезидент компанії Meta Ян Лекун також висловив свою думку на цю тему, зауваживши, що штучний інтелект може поки що дорівнювати інтелекту тварин, таких як коти або собаки, але далеко не досягає рівня людського розуму. Зокрема, лауреат премії Тюрінга та віце-президент компанії Meta заявив, що в найближчі 10 років штучний інтелект не зможе досягти рівня людського розуму.
У своєму розумінні майбутнього Ілон Маск вже запустив компанію xAI, яка спеціалізується на розробці продуктів на базі ШІ. Ця компанія планує залучити значні інвестиції, вклавши їх у розвиток технологій майбутнього, що, на думку Маска, можуть привести до важливих змін у суспільстві та економіці.
Останні оголошення та дослідження, пов’язані з розвитком штучного інтелекту, свідчать про те, що ця технологія може стати однією з найбільших авантюр для людства у майбутньому, як зазначається в останніх звітах Ватикану. Зокрема, Папа Римський звернув увагу на те, що прогрес також вкладає в руки людини можливості, що можуть становити загрозу для її виживання.
“Тому необхідно поставити кілька нагальних запитань. Якими будуть середньо і довгострокові наслідки нових цифрових технологій? І який вплив вони матимуть на життя людей і суспільства, на міжнародну стабільність і мир?” – зазначає він.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…