Стало відомо, як працює секретна українська система “Покрова” проти російських безпілотників

Українські інженери знайшли вразливі місця навігаційної системи “Шахедів”

Україна використовує для боротьби з російськими безпілотниками типу Shahed
систему радіоелектронної боротьби “Покрова”. Вона здатна підміняти сигнал навігаційних систем.

Про це пише Forbes. Видання зазначає, що Україна й раніше збивала російські тактичні безпілотники за допомогою спуфінгу (підміни сигналу GPS. – Ред.) з малої відстані, але “Покрова” працює набагато масштабніше.

Експерт із радіоелектронної боротьби з британського оборонного наукового центру RUSI доктор Томас Вітінґтон, сказав Forbes, що для цього потрібна мережа ідеально синхронізованих передавачів. Україна вже використовує подібну синхронізовану систему керування радаром у своїй національній мережі протиповітряної оборони.

Видання зазначає, що безпілотники Shahed добре захищені від засобів радіоелектронної боротьби. Поточна версія має російський військовий навігаційний блок “Комета-М”, цифрову антенну решітку, що дозволяє визначати та усувати сигнали перешкод. За словами виробників, безпілотники з “Кометою-М” все ще можуть знаходити дорогу, коли перешкоди в десятки тисяч разів сильніші за супутниковий сигнал.

Shahed також має резервний інерціальний навігаційний блок або INS. Це працює навіть за відсутності супутникового сигналу. Система резервного копіювання забезпечує точну навігацію протягом, можливо, однієї хвилини – достатньо довго, щоб вразити ціль, захищену місцевою системою перешкод, або пролетіти через смугу перешкод, перш ніж вона зможе відновити супутниковий сигнал.

Ця комбінація ускладнює протидію Shahed звичайними засобами електронної боротьби. Але українські інженери мали можливість розібрати кілька цих БПЛА та дослідити вразливі місця їх навігаційної системи.

Спуфінг набагато важче виявити, ніж глушіння. Якщо сигнал спуфінгу є відносно ледь помітним – він поступово віддаляється від справжнього місця розташування. Тоді дрон не зможе визначити, що його спуфінгують. При цьому він впаде на деякій відстані від цілі.

Романчук Микола

Recent Posts

Антитрендове взуття, яке стилісти не радять носити влітку 2024 року: фото

Мода дуже швидкоплинна, тому вчорашні тренди сьогодні можуть стати антитрендами. І мова не лише про…

2 години ago

Навіть не по 4 грн за кВт: нардеп сказав наскільки подорожчає світло з 1 червня

Згідно з останніми обговореннями в Українському уряді, тарифи на електроенергію для населення, можливо, будуть підвищені вже з…

3 години ago

Пролетіла над джунглями та полоскотала нерви на скляній підлозі: колишня Кличка показала відпочинок на Самуї

Колишня дружина київського міського голови, Наталія Єгорова, показала світлини зі свого відпочинку на острові Самуї.…

3 години ago

Вєрка Сердючка розлютила українців: що трапилося (відео)

Українського співака Андрія Данилка, який виступає на сцені в образі Вєрки Сердючки, розкритикували українці.  Виявилося,…

3 години ago

Суд РФ заарештував активи німецького банку Deutsche Bank

Під загрозою опинились також банки Unicredit та Commerzbank Арбітражний суд Санкт-Петербурга наклав арешт на російські…

3 години ago

Які криптовалюти найчастіше використовують злочинці: дослідження

Раніше більшість злочинців використовували біткоїн для розрахунків. Натомість останні кілька років перейшли на стейблкоїни. Це…

3 години ago