Міжнародне кібер-угрупування, яке діяло з 2018 року, завдало підприємствам Європи та Північної Америки збитків у розмірі 3 мільярдів гривень. Одним із найактивніших членів банди хакерів виявився 49-річний киянин.
Причетність чоловіка до скоєння кібер-злочинів була доведена і його незабаром судитимуть в Україні. Загрожує зловмиснику до 12 років позбавлення волі. Про це повідомили у прес-службі Кіберполіції України.
Відомо, що у листопаді 2023 року українські правоохоронці спільно зі своїми іноземними колегами провели багаторівневу спецоперацію зі знешкодження міжнародного кібер-угруповання.
Слідством було встановлено, що з 2018 року фігуранти “інфікували” вірусами понад 1000 серверів провідних світових компаній Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США. Для хакерських атак злочинці використовували самостійно розроблене шкідливе програмне забезпечення та віруси-шифрувальники.
Зловмисники зламували облікові записи працівників підприємства-жертви, використовуючи інформацію з відкритих джерел та методи соціальної інженерії. З привласнених облікових записів хакери поширювали шкідливий програмний код у корпоративні екосистеми, отримували доступ до серверів і викрадали з них інформацію.
Після цього дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися та робилися непридатними для використання. За дешифрування інформації хакери вимагали мільйонні виплати у криптовалюті на підконтрольні гаманці.
Наприклад, за відновлення роботи серверів однієї з провідних хімічних компаній Нідерландів, зловмисники веліли перерахувати 450 біткоінів на підконтрольний криптогаманець, що в еквіваленті складає 48 мільйонів гривень.
За кілька років злочинної діяльності зловмисники зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств і завдали їм збитків на суму понад 3 мільярди гривень.
Під час проведення багаторівневої міжнародної спецоперації правоохоронці провели понад 80 обшуків та припинили діяльність злочинної групи. Цікаво, що найактивнішим учасником кібер-угруповання виявився 49-річний мешканець Києва.
Під час обшуків за місцем його проживання було вилучено банківські картки, оргтехніку та майже 4 мільйони гривень. Також поліцейські виявили криптоактиви на суму понад 24 мільйони гривень, 9 елітних автомобілів та 24 земельні ділянки загальною площею майже 12 га.
На все вказане майно судом було накладено арешт.
У вересні 2024 року досудове розслідування стосовно українського фігуранта було завершено і обвинувальний акт направили до суду для розгляду. Чоловікові загрожує до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…