Ілон Маск заявив, що ШІ вже вичерпав усі накопичені людством дані: що далі

Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з новими складнощами. За його словами, у світі закінчилися дані для навчання нейромереж, причому сталося це ще минулого року.

За оцінкою Маска, вирішити цю проблему можуть тільки синтетичні дані – особливий тип інформації, яку ШІ генерує самостійно в процесі свого навчання. Мільярдер зазначив, що з їхньою допомогою нейромережі зможуть “самі оцінювати себе і проходити цей процес самонавчання”.

Проблема браку даних для навчання ШІ обговорюється не вперше. Колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер теж вважає, що майбутнє – за синтетичними даними. Він передбачив, що на відміну від нинішнього ШІ, який часто зіставляє шаблони на основі того, що модель бачила раніше, майбутні системи ШІ зможуть розв’язати проблеми крок за кроком у спосіб, що нагадує процес мислення.

При цьому техногіганти, серед яких є OpenAI й Microsoft, вже активно використовують синтетичні дані, щоб навчати свої флагманські моделі. За оцінками аналітиків Gartner, 60% даних, що використовуються в цьому напрямку, спеціально згенерували. При цьому є ризики, що ШІ-моделі через такий підхід можуть стати більш упередженими й обмеженими, оскільки спеціально створений для навчання контент неминуче базується на вже наявних матеріалах.

Вважається, що сьогодні саме нестача даних – головна проблема, що стримує створення по-справжньому революційних моделей ШІ. Ефективність нового підходу можна буде оцінити вже в 2025 році, коли, як очікується, відбудеться реліз GPT-5, який має стати першим повноцінним штучним загальним інтелектом (AGI).

Свіже дослідження засвідчило, що чат-боти із ШІ все більше нагадують людський мозок. Зокрема, підтвердилася гіпотеза про те, що розвиваючись, текстові нейромережі не тільки працюють краще, а й набувають більше подібних рис із мозком.

Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.

Романчук Микола

Recent Posts

Вартість життя в Україні та Польщі: що показав новий рейтинг

Польща посіла 67-е місце в міжнародному рейтингу країн за вартістю життя, опублікованому на платформі Numbeo.…

39 секунд ago

Штрафи за алкоголь та сигарети можуть зрости до 250 тис. грн: подробиці

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до парламенту з ініціативою посилити відповідальність…

10 хв. ago

Маск зробить реєстрацію в соцмережі X платною: скільки коштуватиме

Соціальна мережа X Ілона Маска почне брати гроші за реєстрацію користувачів. Про це пише msn.com з посиланням на джерела,…

18 хв. ago

Бронь від мобілізації: Шмигаль попередив про нові правила

Кабінет міністрів вирішив надати бронь від мобілізації працівникам газової галузі України. Крім того, понад норму…

27 хв. ago

“Жалітись нема на що”: парламентар назвав зарплату народних депутатів

Українські народні депутати зараз заробляють понад 40 тисяч, в залежності від посади. Таку суму назвав…

36 хв. ago

В Україні вдарить мороз, піде сніг: синоптикиня назвала дату похолодання

В Україні найближчими днями очікується похолодання, на це вплине циклон, який раніше приносив тепло. Він рухатиметься із заходу на схід, змінюючи…

44 хв. ago