Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з новими складнощами. За його словами, у світі закінчилися дані для навчання нейромереж, причому сталося це ще минулого року.
За оцінкою Маска, вирішити цю проблему можуть тільки синтетичні дані – особливий тип інформації, яку ШІ генерує самостійно в процесі свого навчання. Мільярдер зазначив, що з їхньою допомогою нейромережі зможуть “самі оцінювати себе і проходити цей процес самонавчання”.
Проблема браку даних для навчання ШІ обговорюється не вперше. Колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер теж вважає, що майбутнє – за синтетичними даними. Він передбачив, що на відміну від нинішнього ШІ, який часто зіставляє шаблони на основі того, що модель бачила раніше, майбутні системи ШІ зможуть розв’язати проблеми крок за кроком у спосіб, що нагадує процес мислення.
При цьому техногіганти, серед яких є OpenAI й Microsoft, вже активно використовують синтетичні дані, щоб навчати свої флагманські моделі. За оцінками аналітиків Gartner, 60% даних, що використовуються в цьому напрямку, спеціально згенерували. При цьому є ризики, що ШІ-моделі через такий підхід можуть стати більш упередженими й обмеженими, оскільки спеціально створений для навчання контент неминуче базується на вже наявних матеріалах.
Вважається, що сьогодні саме нестача даних – головна проблема, що стримує створення по-справжньому революційних моделей ШІ. Ефективність нового підходу можна буде оцінити вже в 2025 році, коли, як очікується, відбудеться реліз GPT-5, який має стати першим повноцінним штучним загальним інтелектом (AGI).
Свіже дослідження засвідчило, що чат-боти із ШІ все більше нагадують людський мозок. Зокрема, підтвердилася гіпотеза про те, що розвиваючись, текстові нейромережі не тільки працюють краще, а й набувають більше подібних рис із мозком.
Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.
9 січня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 12093. Він передбачає зниження штрафів…
Виявлений у 1968 році один із найбільших мегалітичних пам'ятників на Близькому Сході Руджм-ель-Хірі (також відомий…
Молоді люди, яким протягом 2025 року виповнюється 17 років, мають з'явитися до ТЦК та СП,…
Комітет із інавгурації обраного президента США Дональда Трампа більше не продає квитки на церемонію вступу політика на…
Для багатьох українців отримання спадщини — це передача майна та цінностей від спадкодавця, але варто пам’ятати, що…
Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку провів засідання круглого столу у форматі відеоконференції,…