Ілон Маск заявив, що ШІ вже вичерпав усі накопичені людством дані: що далі

Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з новими складнощами. За його словами, у світі закінчилися дані для навчання нейромереж, причому сталося це ще минулого року.

За оцінкою Маска, вирішити цю проблему можуть тільки синтетичні дані – особливий тип інформації, яку ШІ генерує самостійно в процесі свого навчання. Мільярдер зазначив, що з їхньою допомогою нейромережі зможуть “самі оцінювати себе і проходити цей процес самонавчання”.

Проблема браку даних для навчання ШІ обговорюється не вперше. Колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер теж вважає, що майбутнє – за синтетичними даними. Він передбачив, що на відміну від нинішнього ШІ, який часто зіставляє шаблони на основі того, що модель бачила раніше, майбутні системи ШІ зможуть розв’язати проблеми крок за кроком у спосіб, що нагадує процес мислення.

При цьому техногіганти, серед яких є OpenAI й Microsoft, вже активно використовують синтетичні дані, щоб навчати свої флагманські моделі. За оцінками аналітиків Gartner, 60% даних, що використовуються в цьому напрямку, спеціально згенерували. При цьому є ризики, що ШІ-моделі через такий підхід можуть стати більш упередженими й обмеженими, оскільки спеціально створений для навчання контент неминуче базується на вже наявних матеріалах.

Вважається, що сьогодні саме нестача даних – головна проблема, що стримує створення по-справжньому революційних моделей ШІ. Ефективність нового підходу можна буде оцінити вже в 2025 році, коли, як очікується, відбудеться реліз GPT-5, який має стати першим повноцінним штучним загальним інтелектом (AGI).

Свіже дослідження засвідчило, що чат-боти із ШІ все більше нагадують людський мозок. Зокрема, підтвердилася гіпотеза про те, що розвиваючись, текстові нейромережі не тільки працюють краще, а й набувають більше подібних рис із мозком.

Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.

Романчук Микола

Recent Posts

Українців по-новому заманюють у ТЦК: штраф більше не проблема

9 січня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 12093. Він передбачає зниження штрафів…

5 хв. ago

Загадкове “Колесо привидів” повернулося на 40 метрів і спантеличило вчених

Виявлений у 1968 році один із найбільших мегалітичних пам'ятників на Близькому Сході Руджм-ель-Хірі (також відомий…

14 хв. ago

З’явитись у ТЦК або отримати штраф: 17-річних українців поставили перед вибором

Молоді люди, яким протягом 2025 року виповнюється 17 років, мають з'явитися до ТЦК та СП,…

22 хв. ago

Усі VIP-квитки на інавгурацію Трампа розпродані

Комітет із інавгурації обраного президента США Дональда Трампа більше не продає квитки на церемонію вступу політика на…

29 хв. ago

Заповіт не допоможе: що заборонили передавати у спадок у 2025 році

Для багатьох українців отримання спадщини — це передача майна та цінностей від спадкодавця, але варто пам’ятати, що…

38 хв. ago

Учасники ринку деревини виступають проти механізму оферти: тривають обговорення законопроєкту про ринок деревини

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку провів засідання круглого столу у форматі відеоконференції,…

45 хв. ago