Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з новими складнощами. За його словами, у світі закінчилися дані для навчання нейромереж, причому сталося це ще минулого року.
За оцінкою Маска, вирішити цю проблему можуть тільки синтетичні дані – особливий тип інформації, яку ШІ генерує самостійно в процесі свого навчання. Мільярдер зазначив, що з їхньою допомогою нейромережі зможуть “самі оцінювати себе і проходити цей процес самонавчання”.
Проблема браку даних для навчання ШІ обговорюється не вперше. Колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер теж вважає, що майбутнє – за синтетичними даними. Він передбачив, що на відміну від нинішнього ШІ, який часто зіставляє шаблони на основі того, що модель бачила раніше, майбутні системи ШІ зможуть розв’язати проблеми крок за кроком у спосіб, що нагадує процес мислення.
При цьому техногіганти, серед яких є OpenAI й Microsoft, вже активно використовують синтетичні дані, щоб навчати свої флагманські моделі. За оцінками аналітиків Gartner, 60% даних, що використовуються в цьому напрямку, спеціально згенерували. При цьому є ризики, що ШІ-моделі через такий підхід можуть стати більш упередженими й обмеженими, оскільки спеціально створений для навчання контент неминуче базується на вже наявних матеріалах.
Вважається, що сьогодні саме нестача даних – головна проблема, що стримує створення по-справжньому революційних моделей ШІ. Ефективність нового підходу можна буде оцінити вже в 2025 році, коли, як очікується, відбудеться реліз GPT-5, який має стати першим повноцінним штучним загальним інтелектом (AGI).
Свіже дослідження засвідчило, що чат-боти із ШІ все більше нагадують людський мозок. Зокрема, підтвердилася гіпотеза про те, що розвиваючись, текстові нейромережі не тільки працюють краще, а й набувають більше подібних рис із мозком.
Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…