Українцям обіцяють сувору зиму з частими і довгими відключеннями світла. Давайте готуватися! Обираємо недорогий бензиновий генератор для дому, який дасть змогу з комфортом пережити блекаут.
Як правильно вибрати генератор, якщо ви ніколи раніше не цікавилися такою технікою?
На щастя, тут немає нічого складного, і вища математика нам не знадобиться.
Генераторів існує безліч і поділити їх можна на величезну кількість категорій.
Генератори бувають бензинові та дизельні. З повітряним і водяним охолодженням. З ручним або автоматичним запуском. З різною кількістю фаз і діапазоном потужностей. І нарешті, є десятки різних брендів з різною репутацією.
Почати вибирати генератор краще з одного з двох ключових параметрів — потужності та суми, яку ви готові витратити.
Власне, ці два параметри пов’язані, оскільки, обмеживши бюджет якоюсь стелею, ви автоматично обмежите і свій вибір потужності.
Практика показує, що для невеликого будинку з урахуванням роботи декількох пристроїв вам цілком вистачить генератора потужністю 2 кВт. А ось якщо будинок великий і сім’я складається з кількох людей, які хотіли б у блекаут не відчувати жодного дискомфорту, то доведеться задуматися про більшу потужність, наприклад, про 5 кВт.
Але це — все ж таки тема для іншої статті.
У цьому матеріалі ми поговоримо про найкращі бюджетні генератори з цінником не більше 10000 грн.
9300 грн
EnerSol EPG-1200S / Фото: EnerSol
Цей бензиновий генератор із цілком божеською ціною і непоганими характеристиками користується в Україні великою популярністю.
EnerSol EPG-1200S являє собою однофазний генератор з бензиновим мотором об’ємом 98 куб см і ручним стартом. Витрата палива заявлена на рівні 0,31 л на годину.
Об’єм паливного бака — 6 л. Час автономної роботи повністю заправленого генератора — в середньому 15 годин (при завантаженні 50%).
Система охолодження повітряна. Рівень шуму — 95 дБ. Заміна масла потрібна кожні 20 годин роботи. Використовується олива 10W40.
Номінальна потужність — 1кВт, максимальна — 1,2 кВт.
Присутні дві вихідні розетки — 220 і 12 В.
Який EnerSol EPG-1200S на практиці? Він явно шумнуватий для невеликих приміщень, та й сусіди будуть незадоволені, якщо будинки розташовані поруч.
Реклама:
З точки зору заявленої потужності претензій до EnerSol EPG-1200S немає – він без проблем живить котли, насоси і холодильники, а також купу лампочок і зарядок для гаджетів на додачу. Словом для невеликого будинку або магазину буде в самий раз.
Важить генератор значні 25 кг.
9999 грн
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A / Фото: Konner&Sohnen
Ще один бренд генераторів, який став хітом під час цьогорічних блекаутів.
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — це однофазний бензиновий генератор з автоматичним регулятором напруги і ручним стартером.
Об’єм двигуна -196 куб см. Це — 4-тактний мотор потужністю 6,5 к.с. Об’єм паливного бака — 15 л. Середня витрата палива — близько 1−1,5 л на годину залежно від навантаження. Середній час роботи генератора при завантаженні на рівні 50% – 12−13 годин.
Номінальна потужність Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — 2,5 кВт (пікова — 2,8 кВт).
Рівень шуму — 96 дБ. На вихід працюють дві розетки (220 В).
Що на практиці? Генератор доволі шумний, варто це врахувати при виборі місця для розміщення. Свої 2,5 кВт він видає досить чесно, а отже, ви цілком можете забезпечити функціонування цілого набору домашньої побутової техніки, включно з насосом, котлом, холодильником, чайником, мікрохвильовкою, ігровим комп’ютером, телевізором тощо . Можливо, не завжди всі пристрої можна буде вмикати одночасно (залежить від того, яка у вас техніка), але в більшості ситуацій проблем не буде.
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — бюджетне рішення для невеликих і середніх будинків, і своїх грошей цей генератор явно вартий.
Важливо врахувати, що тут алюмінієва обмотка, а не мідна. Майстри профільних сервісів рекомендують не використовувати такі генератори на «повну котушку» постійно, оскільки це призводить до їхнього прискореного зносу і виходу з ладу.
Важить Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A аж 36 кг, тож після купівлі краще відразу подумати про те, де його поставити «один раз і назавжди».
10000 грн
SAKARA SK5000A / Фото: SAKARA
Це — ще один генератор, якого вистачить для будинку з великою родиною або невеликого магазину. Хоча завдяки наявності коліс і зручної ручки для транспортування, такий генератор цілком підійде і для безлічі інших цілей і завдань.
SAKARA SK5000A — однофазний бензиновий генератор з автоматичним регулятором напруги та електричним пуском.
Бензиновий двигун має об’єм 212 куб см. Об’єм паливного бака — 15 л, а середній час роботи при середньому навантаженні – 10−11 годин. Охолодження повітряне.
Потужність генератора — 2 кВт (пікова — 2,5 кВт). Матеріал обмотки — мідь, що дає надію на довгострокову експлуатацію з великим навантаженням. На «вихід» працюють дві розетки (220 В).
Генератор легко справляється з навантаженням звичайного приватного будинку (насос, котел, холодильник, телевізор, пральна машина тощо) .
Вага SAKARA SK5000A становить значні 43 кг, що навіть з урахуванням наявності коліс робить його транспортування долею фізично розвинених громадян.
У Полтаві місцевий ТЦК та СП пропонує громадянам, які мають право на відстрочку від мобілізації,…
Канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір знову балотуватися як головний кандидат від Соціал-демократичної партії на…
В Україні ціни на споживчому ринку в жовтні 2024 року зросли на 1,8% порівняно з…
Зовнішній вигляд Дональда Трампа, зокрема жовтуватий або навіть помаранчевий відтінок шкіри, привертає увагу громадськості. Через…
Президент України Володимир Зеленський не підпише так званий "закон про дрова", який передбачає штрафи і ув'язнення…
Польські вчені нещодавно провели дослідження складу донер-кебабів із 35 закусочних по всій Польщі та Німеччині…