Українцям обіцяють сувору зиму з частими і довгими відключеннями світла. Давайте готуватися! Обираємо недорогий бензиновий генератор для дому, який дасть змогу з комфортом пережити блекаут.
Як правильно вибрати генератор, якщо ви ніколи раніше не цікавилися такою технікою?
На щастя, тут немає нічого складного, і вища математика нам не знадобиться.
Генераторів існує безліч і поділити їх можна на величезну кількість категорій.
Генератори бувають бензинові та дизельні. З повітряним і водяним охолодженням. З ручним або автоматичним запуском. З різною кількістю фаз і діапазоном потужностей. І нарешті, є десятки різних брендів з різною репутацією.
Почати вибирати генератор краще з одного з двох ключових параметрів — потужності та суми, яку ви готові витратити.
Власне, ці два параметри пов’язані, оскільки, обмеживши бюджет якоюсь стелею, ви автоматично обмежите і свій вибір потужності.
Практика показує, що для невеликого будинку з урахуванням роботи декількох пристроїв вам цілком вистачить генератора потужністю 2 кВт. А ось якщо будинок великий і сім’я складається з кількох людей, які хотіли б у блекаут не відчувати жодного дискомфорту, то доведеться задуматися про більшу потужність, наприклад, про 5 кВт.
Але це — все ж таки тема для іншої статті.
У цьому матеріалі ми поговоримо про найкращі бюджетні генератори з цінником не більше 10000 грн.
9300 грн
EnerSol EPG-1200S / Фото: EnerSol
Цей бензиновий генератор із цілком божеською ціною і непоганими характеристиками користується в Україні великою популярністю.
EnerSol EPG-1200S являє собою однофазний генератор з бензиновим мотором об’ємом 98 куб см і ручним стартом. Витрата палива заявлена на рівні 0,31 л на годину.
Об’єм паливного бака — 6 л. Час автономної роботи повністю заправленого генератора — в середньому 15 годин (при завантаженні 50%).
Система охолодження повітряна. Рівень шуму — 95 дБ. Заміна масла потрібна кожні 20 годин роботи. Використовується олива 10W40.
Номінальна потужність — 1кВт, максимальна — 1,2 кВт.
Присутні дві вихідні розетки — 220 і 12 В.
Який EnerSol EPG-1200S на практиці? Він явно шумнуватий для невеликих приміщень, та й сусіди будуть незадоволені, якщо будинки розташовані поруч.
Реклама:
З точки зору заявленої потужності претензій до EnerSol EPG-1200S немає – він без проблем живить котли, насоси і холодильники, а також купу лампочок і зарядок для гаджетів на додачу. Словом для невеликого будинку або магазину буде в самий раз.
Важить генератор значні 25 кг.
9999 грн
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A / Фото: Konner&Sohnen
Ще один бренд генераторів, який став хітом під час цьогорічних блекаутів.
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — це однофазний бензиновий генератор з автоматичним регулятором напруги і ручним стартером.
Об’єм двигуна -196 куб см. Це — 4-тактний мотор потужністю 6,5 к.с. Об’єм паливного бака — 15 л. Середня витрата палива — близько 1−1,5 л на годину залежно від навантаження. Середній час роботи генератора при завантаженні на рівні 50% – 12−13 годин.
Номінальна потужність Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — 2,5 кВт (пікова — 2,8 кВт).
Рівень шуму — 96 дБ. На вихід працюють дві розетки (220 В).
Що на практиці? Генератор доволі шумний, варто це врахувати при виборі місця для розміщення. Свої 2,5 кВт він видає досить чесно, а отже, ви цілком можете забезпечити функціонування цілого набору домашньої побутової техніки, включно з насосом, котлом, холодильником, чайником, мікрохвильовкою, ігровим комп’ютером, телевізором тощо . Можливо, не завжди всі пристрої можна буде вмикати одночасно (залежить від того, яка у вас техніка), але в більшості ситуацій проблем не буде.
Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A — бюджетне рішення для невеликих і середніх будинків, і своїх грошей цей генератор явно вартий.
Важливо врахувати, що тут алюмінієва обмотка, а не мідна. Майстри профільних сервісів рекомендують не використовувати такі генератори на «повну котушку» постійно, оскільки це призводить до їхнього прискореного зносу і виходу з ладу.
Важить Konner&Sohnen BASIC KSB 2800A аж 36 кг, тож після купівлі краще відразу подумати про те, де його поставити «один раз і назавжди».
10000 грн
SAKARA SK5000A / Фото: SAKARA
Це — ще один генератор, якого вистачить для будинку з великою родиною або невеликого магазину. Хоча завдяки наявності коліс і зручної ручки для транспортування, такий генератор цілком підійде і для безлічі інших цілей і завдань.
SAKARA SK5000A — однофазний бензиновий генератор з автоматичним регулятором напруги та електричним пуском.
Бензиновий двигун має об’єм 212 куб см. Об’єм паливного бака — 15 л, а середній час роботи при середньому навантаженні – 10−11 годин. Охолодження повітряне.
Потужність генератора — 2 кВт (пікова — 2,5 кВт). Матеріал обмотки — мідь, що дає надію на довгострокову експлуатацію з великим навантаженням. На «вихід» працюють дві розетки (220 В).
Генератор легко справляється з навантаженням звичайного приватного будинку (насос, котел, холодильник, телевізор, пральна машина тощо) .
Вага SAKARA SK5000A становить значні 43 кг, що навіть з урахуванням наявності коліс робить його транспортування долею фізично розвинених громадян.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…