Створено першого у світі “розумного” робота-акулу: які завдання він виконуватиме (відео)

Китайська компанія Shenyang Aerospace Xinguang Group створила першу у світі інтелектуальну роботизовану китову акулу, яку можна використовувати в морських операціях і наукових дослідженнях. Про це пише портал Interesting Engineering.

Повідомляється, що робот-акула завдовжки майже п’ять метрів і вагою 350 кілограмів точно відтворює рухи справжньої китової акули, включно з плаванням, поворотами, пірнанням і навіть рухами рота. Роботизована акула може розганятися до 0,7 метра на секунду і занурюватися на глибину до 20 метрів.

Технологія включає бездротовий пульт дистанційного керування, запрограмоване плавання і багатосуглобову біонічну рухову установку. Робот також оснащений оптичними камерами, датчиками, гідролокаційною технологією і системами позиціонування BeiDou.

“Це найбільша біонічна риба, яку ми вивчали досі. У китової акули сім суглобів, що приводяться в дію, і кожен суглоб вимагає обчислень, зв’язку і датчиків, що також є нашою ключовою технологією”, — заявив конструктор дослідницького бюро технологій підводного руху Shenyang Aerospace Xinguang Group Гао Чао.

Китайський робот-акула

Повідомляється, що завдяки досягненням у галузі матеріалів, систем управління та штучного інтелекту біонічні роботи, такі як згадана акула, можуть здійснити революцію в морських операціях і наукових дослідженнях. Зокрема, вони здатні моніторити якість води, здійснювати картографування підводного рельєфу та виконувати спеціалізовані місії.

“Коли цей робот буде плисти під водою або виконувати якесь завдання, він неминуче зіткнеться з різними перешкодами на своєму шляху. Об’єднання інформації, отриманої від декількох датчиків, являє собою технічну складність. Можна зрозуміти, що мозок китової акули — це комп’ютер”, — зазначив помічник директора Дослідницького бюро технологій підводного руху Фан Сюелін.

Нагадаємо, у Китаї також вирішили використовувати в розвідувальних цілях підводні безпілотники з м’яким корпусом, які нагадують реальних скатів і рухаються аналогічним чином.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чому повітря в Києві не очищується швидко: назвали причину

У Вишгородському районі відбулася масштабна лісова пожежа, зазначили у Департаменту захисту довкілля і адаптації до…

7 хв. ago

The Guardian: У Путіна знали про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогли підготуватися

Російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани…

17 хв. ago

Землю накрила магнітна буря червоного рівня: що треба знати

20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним…

32 хв. ago

Повінь у Європі: Будапешт іде під воду. ФОТО

Повені, які у середині вересня охопили Центральну та Східну Європу, дійшла до Угорщини. Дунай, що вийшов із берегів,…

46 хв. ago

Стало відомо, яка буде ціна офіційних iPhone 16 в Україні

27 вересня в Україні розпочнуться офіційні продажі нової лінійки смартфонів iPhone 16, яка включає чотири…

57 хв. ago

Окупанти направили «Шахед» у бік Хмельницької АЕС

Росія продовжує ядерний шантаж, направляючи ракети та дрони в бік українських АЕС. У ніч на…

1 годину ago