Рада з’ясовуватиме, на які кошти існують анонімні Телеграм-канали

Фіскальна служба має з’ясувати, яким коштом існують анонімні українські Телеграм-канали та чи сплачують вони податки. 

Таку думку висловив голова комітету Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв’ю «Детектору медіа».

За словами депутата, парламентський комітет планує надіслати запит до Державної фіскальної служби і загалом щодо Телеграму, і щодо тих пабліків, які містять багато реклами і демонструють економічну активність.

«Переконаний, ми побачимо, що якщо і платяться податки, то це сльози й краплі. А тут питання: якщо це економічна діяльність в країні, яка воює, то ці податки та збори явно мали би йти на нашу оборону. Тому зараз ключова історія – не тільки домовитися з Павлом Дуровим (засновник Телеграму) про те, щоби ми мали механізми впливу на російську пропаганду, але й про те, щоби з’ясувати, чому такий прибутковий бізнес у нас, найімовірніше, дуже недооподаткований», – наголосив Юрчишин

Нардеп звернув увагу на те, що як тільки лунають заяви про необхідність регуляції Телеграму – пабліки відразу розганяють інформацію, що їх збираються блокувати і це відразу підхоплює російська пропаганда.

«Завжди краще регулювати, а не закривати. Чому? Бо це більш демократичний підхід. З іншого боку, Україна у війні і в нас немає розкоші довго розв’язувати питання. Тоді краще розрубати вузол, ніж його розплутувати», – переконаний депутат.

Голова комітету свободи слова додав, що якщо Павло Дуров і адміністрація Телеграму зацікавлені в тому, щоб ефективно працювати в Україні, треба створити представництво в нашій країні.

«Ми матимемо швидку комунікацію. Ніхто не буде вимагати закриття, якщо не матиме доказів, що через ботів в нас розганяється російська пропаганда. Стосовно редакторів анонімних телеграм-каналів, які видають себе за справжніх редакторів, у мене завжди ключове питання: «Ви розглядали можливість реєстрації як медіа?» Закон про медіа дозволяє реєструватися електронним медіа. Вони відповідають, що розглядали, але не реєструються, бо там купа обмежень. Тому ми як держава маємо мотивувати», – розповів нардеп.

За словами Юрчишина, «анонімність – це безвідповідальність і можливість не бути прозорими». Він наголосив, що анонімність – «не про свободу слова, а про свободу верзти будь-що і ніяк за це не відповідати».

Ольга Степанова

Recent Posts

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

2 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

6 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

9 години ago