Мільярди гаджетів у небезпеці: які додатки видалити, щоб не втратити контроль

Експерти з Microsoft нещодавно виявили критичну вразливість безпеки в Android під назвою Dirty Stream. Вона зачіпає безліч додатків, встановлених на мільйони пристроїв, пише Tom’s Guide.

Чим небезпечні додатки

Уразливість пов’язана з системою ContentProvider, що дає змогу додаткам Android взаємодіяти один з одним і обмінюватися файлами. Щоб захистити користувачів і запобігти несанкціонованому доступу, система включає такі заходи безпеки, як сувора ізоляція даних, унікальні дозволи, прикріплені до конкретних URI (уніфікованих ідентифікаторів ресурсів), і безпека перевірки шляху.

Уразливість Dirty Stream здатна маніпулювати цією системою. Microsoft виявила, що хакери можуть створювати об’єкти обміну повідомленнями, які полегшують зв’язок між компонентами додатків Android, щоб обійти заходи безпеки. Скориставшись цією лазівкою, шкідливі додатки можуть відправити файл зі зміненим ім’ям або шляхом до іншого додатка, впроваджуючи шкідливий код, замаскований під законні файли.

Після цього хакер може обманом змусити вразливий додаток перезаписати важливі файли в його особистому сховищі. Dirty Stream перетворює звичайну функцію операційної системи на інструмент, призначений для виконання несанкціонованого коду, крадіжки даних і навіть захоплення застосунку, тоді як користувач нічого не підозрює. Експерти з кібербезпеки з Microsoft зазначили, що, приміром, крадіжка токенів може надати зловмиснику доступ до облікових записів користувача і конфіденційних даних.

Фахівці виявили кілька вразливих застосунків у Google Play Store, які було встановлено понад чотири мільярди разів. До них належать: файловий менеджер Xiaomi Inc. (1 мільярд+ інсталяцій) і WPS Office (понад 500 мільйонів інсталяцій). З огляду на характер роботи цієї вразливості, експертам важко точно сказати, скільки інших легальних застосунків було порушено.

Як захиститися від шкідливого ПЗ для Android

Щоб уникнути потенційно небезпечного шкідливого ПЗ, що заражає пристрої Android, перший і найпростіший крок — взагалі уникати завантаження додатків зі сторонніх ресурсів. Завжди варто звертатися до офіційних магазинів додатків, таких як Google Play Store, Samsung Galaxy Store або Appstore. Програми, що надходять у магазини, проходять суворі перевірки безпеки, на відміну від програм, розміщених на інших ресурсах.

Експерти також радять переконатися, що на Android-смартфоні активовано функцію Google Play Protect. Вона попередньо встановлена на більшості телефонів із Play Store і активно сканує як наявні, так і новозавантажені додатки на наявність вірусів. Крім того, можна встановити ще й антивірусний додаток для Android для додаткового захисту та додаткових функцій, які допоможуть залишатися в безпеці в інтернеті.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago