Мільярди гаджетів у небезпеці: які додатки видалити, щоб не втратити контроль

Експерти з Microsoft нещодавно виявили критичну вразливість безпеки в Android під назвою Dirty Stream. Вона зачіпає безліч додатків, встановлених на мільйони пристроїв, пише Tom’s Guide.

Чим небезпечні додатки

Уразливість пов’язана з системою ContentProvider, що дає змогу додаткам Android взаємодіяти один з одним і обмінюватися файлами. Щоб захистити користувачів і запобігти несанкціонованому доступу, система включає такі заходи безпеки, як сувора ізоляція даних, унікальні дозволи, прикріплені до конкретних URI (уніфікованих ідентифікаторів ресурсів), і безпека перевірки шляху.

Уразливість Dirty Stream здатна маніпулювати цією системою. Microsoft виявила, що хакери можуть створювати об’єкти обміну повідомленнями, які полегшують зв’язок між компонентами додатків Android, щоб обійти заходи безпеки. Скориставшись цією лазівкою, шкідливі додатки можуть відправити файл зі зміненим ім’ям або шляхом до іншого додатка, впроваджуючи шкідливий код, замаскований під законні файли.

Після цього хакер може обманом змусити вразливий додаток перезаписати важливі файли в його особистому сховищі. Dirty Stream перетворює звичайну функцію операційної системи на інструмент, призначений для виконання несанкціонованого коду, крадіжки даних і навіть захоплення застосунку, тоді як користувач нічого не підозрює. Експерти з кібербезпеки з Microsoft зазначили, що, приміром, крадіжка токенів може надати зловмиснику доступ до облікових записів користувача і конфіденційних даних.

Фахівці виявили кілька вразливих застосунків у Google Play Store, які було встановлено понад чотири мільярди разів. До них належать: файловий менеджер Xiaomi Inc. (1 мільярд+ інсталяцій) і WPS Office (понад 500 мільйонів інсталяцій). З огляду на характер роботи цієї вразливості, експертам важко точно сказати, скільки інших легальних застосунків було порушено.

Як захиститися від шкідливого ПЗ для Android

Щоб уникнути потенційно небезпечного шкідливого ПЗ, що заражає пристрої Android, перший і найпростіший крок — взагалі уникати завантаження додатків зі сторонніх ресурсів. Завжди варто звертатися до офіційних магазинів додатків, таких як Google Play Store, Samsung Galaxy Store або Appstore. Програми, що надходять у магазини, проходять суворі перевірки безпеки, на відміну від програм, розміщених на інших ресурсах.

Експерти також радять переконатися, що на Android-смартфоні активовано функцію Google Play Protect. Вона попередньо встановлена на більшості телефонів із Play Store і активно сканує як наявні, так і новозавантажені додатки на наявність вірусів. Крім того, можна встановити ще й антивірусний додаток для Android для додаткового захисту та додаткових функцій, які допоможуть залишатися в безпеці в інтернеті.

Ольга Степанова

Recent Posts

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

6 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

6 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

15 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

23 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

43 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

51 хв. ago