Мільярди гаджетів у небезпеці: які додатки видалити, щоб не втратити контроль

Експерти з Microsoft нещодавно виявили критичну вразливість безпеки в Android під назвою Dirty Stream. Вона зачіпає безліч додатків, встановлених на мільйони пристроїв, пише Tom’s Guide.

Чим небезпечні додатки

Уразливість пов’язана з системою ContentProvider, що дає змогу додаткам Android взаємодіяти один з одним і обмінюватися файлами. Щоб захистити користувачів і запобігти несанкціонованому доступу, система включає такі заходи безпеки, як сувора ізоляція даних, унікальні дозволи, прикріплені до конкретних URI (уніфікованих ідентифікаторів ресурсів), і безпека перевірки шляху.

Уразливість Dirty Stream здатна маніпулювати цією системою. Microsoft виявила, що хакери можуть створювати об’єкти обміну повідомленнями, які полегшують зв’язок між компонентами додатків Android, щоб обійти заходи безпеки. Скориставшись цією лазівкою, шкідливі додатки можуть відправити файл зі зміненим ім’ям або шляхом до іншого додатка, впроваджуючи шкідливий код, замаскований під законні файли.

Після цього хакер може обманом змусити вразливий додаток перезаписати важливі файли в його особистому сховищі. Dirty Stream перетворює звичайну функцію операційної системи на інструмент, призначений для виконання несанкціонованого коду, крадіжки даних і навіть захоплення застосунку, тоді як користувач нічого не підозрює. Експерти з кібербезпеки з Microsoft зазначили, що, приміром, крадіжка токенів може надати зловмиснику доступ до облікових записів користувача і конфіденційних даних.

Фахівці виявили кілька вразливих застосунків у Google Play Store, які було встановлено понад чотири мільярди разів. До них належать: файловий менеджер Xiaomi Inc. (1 мільярд+ інсталяцій) і WPS Office (понад 500 мільйонів інсталяцій). З огляду на характер роботи цієї вразливості, експертам важко точно сказати, скільки інших легальних застосунків було порушено.

Як захиститися від шкідливого ПЗ для Android

Щоб уникнути потенційно небезпечного шкідливого ПЗ, що заражає пристрої Android, перший і найпростіший крок — взагалі уникати завантаження додатків зі сторонніх ресурсів. Завжди варто звертатися до офіційних магазинів додатків, таких як Google Play Store, Samsung Galaxy Store або Appstore. Програми, що надходять у магазини, проходять суворі перевірки безпеки, на відміну від програм, розміщених на інших ресурсах.

Експерти також радять переконатися, що на Android-смартфоні активовано функцію Google Play Protect. Вона попередньо встановлена на більшості телефонів із Play Store і активно сканує як наявні, так і новозавантажені додатки на наявність вірусів. Крім того, можна встановити ще й антивірусний додаток для Android для додаткового захисту та додаткових функцій, які допоможуть залишатися в безпеці в інтернеті.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де живуть найбільш азартні люди у світі: яке місце посідає Україна

Понад чотири мільярди людей щороку хоча б раз беруть участь в азартних іграх. У деяких…

4 години ago

Набагато дорожчий, ніж рік тому: в Україні підрахували вартість борщу

На сьогодні вартість борщу в Україні становить 222 грн. Таким чином, за рік його вартість зросла на…

4 години ago

Нова хвиля мобілізації: штрафи, арешт майна і блокування рахунків ухилянтів

Чоловіків, які користуються додатком «Резерв+», визнають резервістами без попередження. Їм масово нараховують штрафи, блокують рахунки,…

4 години ago

Дострокова пенсія в Україні: хто тепер має право та основні умови призначення

Пенсійний фонд України роз'яснив категорії громадян, які можуть претендувати на вихід на пенсію раніше встановленого…

4 години ago

Трамп вперше визнав, що Путін може з ним “гратися”

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що протягом кількох днів повідомить, чи маніпулює ним російський…

4 години ago

Двері в Європу зачинилися: українських біженців розвертають назад – притулку більше не дадуть

У Німеччині набули чинності найжорсткіші за останнє десятиліття обмеження щодо в'їзду біженців. Вперше за багато…

4 години ago