Вимкнути інтернет не вийде: супутники відновлять зв’язок після обриву кабелів у Червоному морі

Після того, як у Червоному морі було пошкоджено 4 інтернет-кабелі, зв’язок між Європою, Африкою та Азією було дещо порушено. Однак супутниковий інтернет міг би вирішити проблему, поки кабелі не будуть відремонтовані, пише видання Interesting Engineering.

Згідно з даними гонконгського кабельного оператора HGC Global Communications (HGC), 4 з 15 підводних кабелів у Червоному морі були перерізані. Як повідомляє Washington Post, 2 з 4-х постраждалих кабелів з’єднуються під водою, а це означає, що найбільше постраждали інші 2 кабелі. Однак вплив цього пошкодження на інтернет-трафік був серйозним.

Провину поклали на повстанців-хуситів, які базуються в Ємені і нападають на судна в регіоні. Однак хусити відкинули ці звинувачення і заявили, що відповідальність лежить на військових підрозділах США або Великої Британії, які діють нині в регіоні.

Інтернет-кабелі, прокладені під водоюФото: Скриншот

Супутники допоможуть компенсувати збої в інтернеті

Як пояснив HGC, приблизно чверть усього трафіку між Азією, Європою і Близьким Сходом порушено. За словами представника компанії Seacom із Південної Африки, чий кабель теж постраждав, ремонт може тривати щонайменше 8 тижнів і все залежить від отримання дозволів від влади Ємену. А доти необхідно вжити заходів, щоб допомогти перенаправити постраждалий інтернет-трафік через цей район.

“Є повідомлення про значне уповільнення інтернету в Східній Африці”, — сказав Ріс Морган, регіональний віцепрезидент із продажу медіа та мереж оператора Intelsat.

Морган заявив, що ті користувачі, у яких є резервне обладнання, можуть відновити зв’язок протягом 15 хвилин через супутникову мережу. Наприклад, можна підключитися до таких операторів супутникового інтернету, як Starlink, HughesNet, OneWeb, Intelsat.

Які наслідки пошкоджень інтернет-кабелів у Червоному морі

Як зазначає Space News, уповільнення інтернет-з’єднання негативно впливає на компанії, що зберігають критично важливі дані. Уряди, організації, приватні та держкомпанії, фінустанови змушені перенаправляти конфіденційну інформацію через сервери інших країн, які не відчувають проблем з інтернетом.

Після інциденту в Червоному морі, такі оператори, як Intelsat, отримали більшу кількість абонентів, однак на них тепер лежить і велика відповідальність. У зв’язку з цим оператори пропонують резервний зв’язок важливим клієнтам, які поки що не ризикують користуватися кабельним інтернетом через можливі збої.

Неясно, як саме кабелі були розірвані, але проблеми з підключенням підкреслюють необхідність створення гібридних підводних кабельних і супутникових мереж. Супутникові мережі допоможуть швидко відновити зв’язок, якщо наземна або підводна інфраструктура знову буде пошкоджена.

Ольга Степанова

Recent Posts

Анджеліна Джолі не дозволяє батькам Пітта спілкуватися з онуками

Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…

29 хв. ago

Медведєв погрожує передати технології ядерної зброї “ворогам США”

Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…

38 хв. ago

Мобілізація без фронту: хто може потрапити до тилових частин

В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…

46 хв. ago

Втома від війни. В Ізраїлі все більше резервістів не хочуть служити в армії – The Washington Post

В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…

53 хв. ago

Російського генерала зняли з посади командувача угрупованням “Південь”: названо причину

Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…

1 годину ago

Росія намагається зробити “Шахеди” зі штучним інтелектом. The Guardian пояснило мету

Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…

1 годину ago