В Україні необхідно ввести податок на Телеграм – Василь Костюк

На тлі зростаючої популярності Телеграм та можливих зв’язків з країною агрессором та його використання в комерційних цілях, необхідно  дорівняти Телеграм до інших соціальних мереж, таких як YouTube, Facebook та Instagram, які вже плачують податки в Україні.

Про це повідомляє в фейсбук адвокат Василь Костюк

«Починаючи з 2022 року, в Україні запрацював новий податок під кодовою назвою «податок на Google». Великі технологічні компанії сплачують 20% податку на додану вартість. Дана дія спрямована на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України» – зазначає Василь Костюк.

За словами адвоката Костюка, в телеграм останнім часом більшої популярності набирає реклама, як і в інших соціальних мережах. Таким чином компанія діє на території України, здійснює економічну діяльність, але не сплачує податки до бюджету воюючої країни.

«Враховуючи великий дефіцит бюджету та бажання уряду підняти податки для населення та компаній, які працюють в білу, введення податку, а саме ПДВ 20% для Телеграм дуже вчасне рішення. Ухилення від сплати ПДВ дуже поширене явище в Україні, внаслідок діяльності так званих конвертаційних центрів та відмивання коштів, державний бюджет втрачає мільярди гривень. Введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, а також  стати додатковим джерелом доходів для державного бюджету, який особливо необхідний в умовах великої війни.  Всі гравці на ринку повинні дотримуватися однакових правил, оскільки інші соціальні мережі сплачують податки, то й Telegram має це робити» –  пише Василь Костюк

«Наразі в Україні стоїть гостро питання необхідності модерації телеграму, адже через месенджер здійснюються всі тіньові операції та протизаконні дії,  відмивання коштів. Не випадково влада Франції, через відсутність модерації в телеграм, звинувачує власника в співорганізації схем з ухилення оподаткування та відмивання коштів» – говорить Костюк.

На думку адвоката Костюка, питання введення податку на Telegram може дозволити поповнити державний бюджет та забезпечити справедливі умови конкуренції на ринку. Разом з тим, введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, і таким чином збільшити податкові надходження до бюджету.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago