В Україні необхідно ввести податок на Телеграм – Василь Костюк

На тлі зростаючої популярності Телеграм та можливих зв’язків з країною агрессором та його використання в комерційних цілях, необхідно  дорівняти Телеграм до інших соціальних мереж, таких як YouTube, Facebook та Instagram, які вже плачують податки в Україні.

Про це повідомляє в фейсбук адвокат Василь Костюк

«Починаючи з 2022 року, в Україні запрацював новий податок під кодовою назвою «податок на Google». Великі технологічні компанії сплачують 20% податку на додану вартість. Дана дія спрямована на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України» – зазначає Василь Костюк.

За словами адвоката Костюка, в телеграм останнім часом більшої популярності набирає реклама, як і в інших соціальних мережах. Таким чином компанія діє на території України, здійснює економічну діяльність, але не сплачує податки до бюджету воюючої країни.

«Враховуючи великий дефіцит бюджету та бажання уряду підняти податки для населення та компаній, які працюють в білу, введення податку, а саме ПДВ 20% для Телеграм дуже вчасне рішення. Ухилення від сплати ПДВ дуже поширене явище в Україні, внаслідок діяльності так званих конвертаційних центрів та відмивання коштів, державний бюджет втрачає мільярди гривень. Введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, а також  стати додатковим джерелом доходів для державного бюджету, який особливо необхідний в умовах великої війни.  Всі гравці на ринку повинні дотримуватися однакових правил, оскільки інші соціальні мережі сплачують податки, то й Telegram має це робити» –  пише Василь Костюк

«Наразі в Україні стоїть гостро питання необхідності модерації телеграму, адже через месенджер здійснюються всі тіньові операції та протизаконні дії,  відмивання коштів. Не випадково влада Франції, через відсутність модерації в телеграм, звинувачує власника в співорганізації схем з ухилення оподаткування та відмивання коштів» – говорить Костюк.

На думку адвоката Костюка, питання введення податку на Telegram може дозволити поповнити державний бюджет та забезпечити справедливі умови конкуренції на ринку. Разом з тим, введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, і таким чином збільшити податкові надходження до бюджету.

Ольга Степанова

Recent Posts

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

9 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

17 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

24 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

33 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

42 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

50 хв. ago