В Україні необхідно ввести податок на Телеграм – Василь Костюк

На тлі зростаючої популярності Телеграм та можливих зв’язків з країною агрессором та його використання в комерційних цілях, необхідно  дорівняти Телеграм до інших соціальних мереж, таких як YouTube, Facebook та Instagram, які вже плачують податки в Україні.

Про це повідомляє в фейсбук адвокат Василь Костюк

«Починаючи з 2022 року, в Україні запрацював новий податок під кодовою назвою «податок на Google». Великі технологічні компанії сплачують 20% податку на додану вартість. Дана дія спрямована на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України» – зазначає Василь Костюк.

За словами адвоката Костюка, в телеграм останнім часом більшої популярності набирає реклама, як і в інших соціальних мережах. Таким чином компанія діє на території України, здійснює економічну діяльність, але не сплачує податки до бюджету воюючої країни.

«Враховуючи великий дефіцит бюджету та бажання уряду підняти податки для населення та компаній, які працюють в білу, введення податку, а саме ПДВ 20% для Телеграм дуже вчасне рішення. Ухилення від сплати ПДВ дуже поширене явище в Україні, внаслідок діяльності так званих конвертаційних центрів та відмивання коштів, державний бюджет втрачає мільярди гривень. Введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, а також  стати додатковим джерелом доходів для державного бюджету, який особливо необхідний в умовах великої війни.  Всі гравці на ринку повинні дотримуватися однакових правил, оскільки інші соціальні мережі сплачують податки, то й Telegram має це робити» –  пише Василь Костюк

«Наразі в Україні стоїть гостро питання необхідності модерації телеграму, адже через месенджер здійснюються всі тіньові операції та протизаконні дії,  відмивання коштів. Не випадково влада Франції, через відсутність модерації в телеграм, звинувачує власника в співорганізації схем з ухилення оподаткування та відмивання коштів» – говорить Костюк.

На думку адвоката Костюка, питання введення податку на Telegram може дозволити поповнити державний бюджет та забезпечити справедливі умови конкуренції на ринку. Разом з тим, введення податку може допомогти вивести з тіні частину економічної діяльності, яка здійснюється через Telegram-канали, і таким чином збільшити податкові надходження до бюджету.

Ольга Степанова

Recent Posts

На порозі катастрофи: в Росії можуть закритися кілька важливих НПЗ

ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…

6 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

20 хв. ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

30 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

5 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

5 години ago