Штучний інтелект несе в собі не лише загрози, а й користь. Поки шахраї намагаються вигадати нові способи застосування ШІ в своїх незаконних операціях, дослідники безпеки й великі компанії змушують технології працювати на захист. Цього разу черга доходить до браузера Google Chrome, який отримає вельми зручну й корисну функцію. Вона зможе попередити вас про підозрілі сайти.
Майбутня функція Google Chrome використовує штучний інтелект для надання резюме відгуків з незалежних сайтів. Коли ви відвідуєте ту чи іншу сторінку, браузер збиратиме про неї відгуки звідусіль в інтернеті, а потім видаватиме резюме про надійність і безпечність ресурсу. Таким чином, якщо ви потрапите на сайт-підробку, метою якого є вкрасти ваші дані або гроші, штучний інтелект вас про це попередить, повідомляє BleepingComputer.
Судячи з усього, нова функція називатиметься “Відгуки про магазини”. За інформацією вона звертатиметься до таких платформ, як Trust Pilot, ScamAdvisor та інших.
Зведення буде відображатися в “інформаційній бульбашці сторінки”, яка з’являється, коли ви натискаєте на значок “Перегляд інформації про сайт” в адресному рядку (поруч з URL-адресою сайту).
Наприклад, при відвідуванні сайту типу “x.com”, натискання на іконку замка відкриває інформаційну панель з різними деталями про сайт. На цій панелі є розділ “Відгуки про магазин”. Якщо ви натиснете на нього, то побачите короткий, згенерований штучним інтелектом звіт про репутацію сайту на основі відгуків з різних джерел, – пише видання BleepingComputer.
Наразі невідомо, чи матиме нова функція можливість працювати автоматично у фоні, щоб видавати вам сповіщення про небезпеку, чи користувачам доведеться вручну запитувати інформацію щоразу, коли в них виникають підозри.
Хоча це значно зекономить вам час, бо більше не потрібно самостійно шукати відгуки, під питанням лишається вигода самих цих сайтів з рецензіями. Вони, безумовно, існують не просто так, а повинні заробляти на рекламі, щоб підтримувати свої сервери та домен. Якщо користувачі перестануть заходити, а лише покладатимуться на ШІ, це серйозно вдарить по їхній стабільності й навіть може призвести до закриття.
Функція відгуків на основі штучного інтелекту – не єдиний інструмент, який з’явиться в Chrome. Розробники також додають розширений захист на основі ШІ, який у реальному часі допоможе відсіяти небезпечні сайти, які поширюють шкідливе програмне забезпечення і розширення. Раніше це називалося проактивним захистом, але тепер його змінили на захист на основі ШІ.
Американські дослідники стверджують, що відкрили колір, який неможливо відтворити на екрані чи зобразити на папері.…
Минулого місяця український автопарк поповнили понад 2,1 тис. гібридних легкових авто (HEV i PHEV), що…
Ціни на базові продукти харчування в Україні продовжують зростати, що викликає занепокоєння серед споживачів. Міністр…
Аби покрити брак працездатного населення, в Україну пропонують ввозити мігрантів з Азії, однак їх можна розглядати з…
Україна не має бути членом НАТО, це становило б загрозу інтересам Росії. І в цьому…
У частини пенсіонерів можуть забрати п’яту частину пенсії. Про це попереджають у Пенсійному фонді України. Це стосується…