Надихнувшись здатністю кальмарів змінювати забарвлення своєї шкіри для регулювання температури, вчені створили матеріал, який дозволяє ефективніше контролювати теплообмін. Про це йдеться в журналі APL Bioengineering.
Матеріал, представлений у журналі APL Bioengineering, виготовлений з композиту полімерів, покритих мідними «острівцями» , які регулюють інфрачервоне випромінювання, що виділяє людське тіло. Ця технологія допоможе підтримувати оптимальну температуру, роблячи одяг комфортнішим, незалежно від зовнішніх умов.
Тканина не лише терморегулювальна, але й миється, повітропроникна та легко інтегрується у гнучкі тканини, що робить її ідеальною для спортивного одягу та зимових речей. Крім того, дослідники розробили спеціальний метод перфорації для покращення вентиляції, що забезпечує додатковий комфорт навіть під час фізичних навантажень.
Цей інноваційний матеріал зберігає свої властивості навіть після численних прань, що робить його не лише практичним, але й довговічним. Технологію можна застосовувати не лише в одязі, але й у переносній електроніці, електронному текстилі та інших передових пристроях, які вимагають гнучкості та стійкості до температурних змін.
Потенціал таких тканин особливо великий для зимового одягу, включаючи куртки, термошкарпетки та інші аксесуари, що забезпечують захист від холоду.
У США розробляють новий спосіб видобутку літію, який може зменшити залежність від китайських рідкоземельних мінералів.…
Щомісяця до лав Збройних сил України приєднуються приблизно тридцять тисяч військовозобовʼязаних. Про це розповів народний…
Нацбанк почав продавати нову памʼятну монету номіналом пʼять гривень. Вона присвячена техніці пльонтанізму, яку створив…
Ціни на курячі яйця в Україні за останній рік зросли майже на 60 відсотків. У…
Європейське літо 2025 диктує стиль без зусиль. Тренди вже чітко помітні на вулицях модних столиць.…
В українських магазинах може стати менше популярної риби. Йдеться про щуку і товстолоба. Вилов цих…